Czy znasz te firmy? Wyłoniono laureatów konktursu Firma Roku...

  Czy znasz te firmy? Wyłoniono laureatów konktursu Firma Roku 2014 Izby Gospodarczej "Śląsk"

  Zdjęcie autora materiału

  Nowa Trybuna Opolska

  21 marca nagrodzono najlepsze przedsiębiorstwa, które zrzesza Izba Gospodarcza "Śląsk". Firma Roku to tytuł przyznawany dynamicznie rozwijającym się firmom , które w minionym roku odznaczyły się innowacyjnością, liczbą nowych inwestycji, jakością i konkurencyjnością oferowanych produktów i usług.
  5 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowej Trybuny Opolskiej

  Laureaci Firma Roku 2014 Przedsiębiorstwo

  FIRMA ROKU 2014 IZBY GOSPODARCZEJ "ŚLĄSK"

  Link do głównego zdjęcia

  Laureaci Firma Roku 2014 Przedsiębiorstwo


  Nagrody w Konkursie Firma Roku 2014 Izby Gospodarczej "Śląsk" zostały wręczone

  W ubiegłą sobotę - 21 marca wręczone zostały nagrody dla najlepszych firm skupionych wokół Izby Gospodarczej "Śląsk". Jego celem jest nagrodzenie firm, które w minionym roku szczególnie odznaczyły się na arenie gospodarczej m.in. poprzez wdrożenie innowacji, wprowadzenie nowych inwestycji, wysoką jakość i konkurencyjność oferowanych produktów i usług oraz dynamiczny rozwój.
  W konkursie Izby Gospodarczej "Śląsk" Firma Roku 2014 wręczono statuetki w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo, produkt / usługa, junior biznesu.

  LAUREATAMI W KONKURSIE ZOSTALI

  W kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO po raz pierwszy ex aequo:

  - Stolarstwo Import-Export DUDEK H&H sp. j.
  FIrma Dudek H&H zajmuje się produkcją okien, drzwi oraz dźwigarów drewnianych "I-beams" do budowy domów szkieletowych pasywnych. W ślad za wdrożeniem nowej technologii, w wachlarz produktów dołożone zostały proekologiczne okna i drzwi pasywne. Firma DUDEK H&H na chwilę obecną eksportuje swoje produkty na całą Europę.
  www.dudek-hh.pl

  - Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy z Rychłowic koło Wielunia,
  Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy to firma rodzinna, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji drewnianych. Spółka należy do czołówki firm w Polsce, które produkują wiązary drewniane. Dodatkowo, dysponuje własnym biurem projektowym. Tartak posiada duże doświadczenie w zakresie realizacji obiektów o najróżniejszym przeznaczeniu i wielkości: od drobnych po replik dużych jednostek pływających. W tartaku funkcjonuje linia przetarcia drewna okrągłego, wdrożono technologię kompostowania kory, obecnie trwa testowanie pierwszej w Polsce automatycznej linii do mechanicznego sortowania wytrzymałościowego drewna konstrukcyjnego.
  www.tartakjww.pl

  W kategorii PRODUKT / USŁUGA:

  - BRUK Sp. z o. o. - marka produktów betonowych Modern Line.

  Do konkursu nominowana została marka produktów betonowych Modern Line, w której skład wchodzą wyroby nawierzchniowe oraz nietypowe elementy małej architektury - Manu Line. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych na polskim rynku produktów cienkościennych, a co za tym idzie ograniczeniu ilości wykorzystanych surowców, kolekcja Manu Line wpisuje się do grupy produktów ekoinnowacyjnych.
  www.bruk.info.pl
  www.modernline.info.pl

  W kategorii JUNIOR BIZNESU:

  - EKOUNIVERSA Sp. z o.o.,

  EKOUNIVERSA jest firmą świadczącą kompleksowe usługi w zakresie ochrony środowiska. Firma swoim doświadczeniem wspiera przedsiębiorców na każdym etapie prowadzonej działalności - od planowania inwestycji, poprzez jej realizację i eksploatację. Z powodzeniem współpracuje zarówno z dużymi koncernami międzynarodowymi, jak i z firmami z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania jakie proponuje klientom zawsze służą ochronie środowiska, ale są także racjonalne z punktu widzenia rozwoju prowadzonej działalności.
  Firma prowadzona jest przez młode, energiczne kobiety - Ewę Stanisławiak, Annę Tarnawską oraz Kamilę Lerner, które zupełnie od podstaw założyły działalność w dobie bardzo dużej konkurencji w tej branży. Izba szczególnie docenia młodych przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie firmy i krótkim czasie uzyskały znaczący udział w rynku usług związanych z ochroną środowiska (warunkiem udziału w tej kategorii jest wiek właściciela-max.39 lat oraz okres prowadzenia działalności - max. 5 lat.).
  www.ekouniversa.pl
  Firmy wyróżnione w konkursie

  Wszystkim pozostałym firmom nominowanym wręczono Wyróżnienia w Konkursie Izby Gospodarczej "Śląsk" .

  W kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO:

  - Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.,

  Firma jest generalnym dystrybutorem kruszyw produkowanych przez kopalnie wchodzące w skład koncernu Basalt AG. Oferuje kruszywa drogowe i kolejowe, masy asfaltowe stosowane w budownictwie drogowym i mostowym. W firmie funkcjonuje Dział Budownictwa Kubaturowego, który zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie systemów uszczelnień hydroizolacyjnych. Firma prowadzi także sprzedaż łupka naturalnego Rathscheck Schiefer stosowanego do pokryć dachowych i elewacji. SKN oprócz typowej dystrybucji łupka, prowadzi także usługi doradczo-szkoleniowe z zakresu technik montażu dla dekarzy i architektów. Aktualnie spółka zatrudnia 31 pracowników, pracujących w centrali firmy w Krapkowicach, jak i oddziałach w siedmiu oddziałach.
  www.skn.pl

  W kategorii PRODUKT / USŁUGA:

  - PAMAS Piotr Matyszok Zakład Przetwórstwa Mięsnego,

  Zakład Przetwórstwa Mięsnego PAMAS Piotr Matyszok z Kolonowskiego to rodzinna firma, specjalizująca się w produkcji szlachetnej wędliny- Salami Dojrzewającego. Do konkursu nominowany został innowacyjny na krajowym rynku produkt - salami z pomidorami i bazylią. Wędlina ta cechuje się drobno rozrobionym mięsem wieprzowym i posypką smakową w kompozycji suszonych pomidorów z bazylią oraz niewielkiej ilości czosnku. Salami firmy PAMAS wytwarzane według tradycyjnych, wypracowanych przez lata receptur, charakteryzuje się wyszukanym i niepowtarzalnym smakiem oraz gwarantuje wysoką jakość.
  www.pamas.pl

  - Smuda Consulting Georg Smuda

  Produktem firmy Smuda Consulting nominowanym w konkursie są SC-media, na które w chwili obecnej składają się trzy prężnie rozwijające się portale internetowe, zajmujące się bieżącą wymianą informacji pomiędzy społeczeństwem polskim, a krajami niemieckojęzycznymi. Ponadto, celem SC-media jest zacieśnianie i wzmacnianie wzajemnego zaufania przede wszystkim w sferze gospodarczej. Pierwszy z tych portali to Job-Profi - informacyjno-gospodarcza gazeta internetowa. Portal Polen Journal to niemieckojęzyczna internetowa gazeta o Polsce. Trzecim elementem SC-media jest Projekt Profi, który nakierowany jest przede wszystkim na przedsiębiorców.
  http://job-profi.pl/pl/
  http://polenjournal.de/
  http://projekt-profi.pl/pl

  W kategorii JUNIOR BIZNESU:

  - ADJ BABY FUNITURE Dominik Jurga,

  Firma ADJ BABY FURNITURE zajmuje się produkcją szerokiej gamy mebli dziecięcych oraz sprzedażą kompletnego wyposażenia w postaci pościeli i materacy m.in. do łóżeczek, kołysek i koszy. Wszystkie produkowane meble spełniają rygorystyczne, międzynarodowe normy odnośnie ekologii, bezpieczeństwa oraz jakości. Firma nieustannie tworzy nowe projekty zachowując najwyższy komfort użytkowania oraz spełniając oczekiwania zarówno dzieci jak i rodziców. Wyroby oferowane przez firmę eksportowane są do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.
  www.adjbabyfurniture.eu

  - "DoradKom" Doradztwo i Szkolenia Dorota Jaworska,

  Firma DoradKom specjalizuje się w coachingu, doradztwie i szkoleniach biznesowych oraz komunikacji wewnętrznej. Właścicielem firmy jest Dorota Jaworska, która posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR, jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu House of Skills, akredytowanym Coach'em ICF ACC oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Firma posiada szeroką ofertę usług dopasowanych zarówno do firm jak i do klienta indywidualnego oraz współpracuje z profesjonalnymi trenerami, coachami i doradcami, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie. Ofertę przedsiębiorstwa uzupełniają także usługi organizacji eventów, warsztatów kulinarnych oraz imprez integracyjnych dla pracowników firm i instytucji publicznych.
  www.doradkom.pl

  Kapituła konkursu i pozostali sponsorzy

  Pan Poseł Ryszard Galla oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej "Śląsk", Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
  Patronat nad Konkursem tradycyjnie już objęli Starosta Opolski - pan Henryk Lakwa oraz Prezydent Miasta Opola - pan Arkadiusz Wiśniewski.
  Podczas tegorocznej Gali Biznesu Izba Gospodarcza "Śląsk" nadano także tytuł Członka Honorowego Izby Gospodarczej "Śląsk" prezesowi Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Arnoldowi Czechowi. Tytuł został przyznany za aktywne wspierania przedsiębiorczości poprzez sprawne i efektywne zarządzanie funduszami pożyczkowymi.
  Wręczenie statuetek odbyło się podczas Gali Biznesu, którą Izba po raz pierwszy zorganizowała wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Partnerem Gali było również Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
  Do organizacji Konkursu Firma Roku przyczynili się również sponsorzy, a są nimi :
  Sponsor główny Konkursu : firma z Opola KlimkiewiczKnapik s.c. Fundusze Unijne
  http://klimkiewiczknapik.pl/

  Pozostali sponsorzy :

  ArcelorMittal Poland S.A.
  DATEV.pl Sp. z o.o.
  Salon Lexus Wrocław
  JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. j.
  Nestro PPHU Sp. z o.o.
  Studio Reklamy AGENDA
  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych
  Allianz Polska
  PAMAS Piotr Matyszok & Synowie - sponsor salami
  Cukiernictwo Pela - sponsor ciasta
  GARTENBAU Wilhelm Frosch - sponsor wina

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się
   Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama