ASG Stanley Futsal Team Brzeg przegrał 3:6 we własnej hali z GKS-em Futsal Tychy. Gole strzelał tylko na początku i końcu meczu

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Oliwer Skrzypnik
W meczu 20. kolejki ASG Stanley Futsal Team Brzeg przegrał 3:6 z GKS-em Futsal Tychy.

Jeśli ktoś spóźnił się na mecz zaledwie 2 minuty, bardzo dużo stracił. Już na samym początku Tomasz Gąsior odnalazł się niepilnowany pod bramką gospodarzy i GKS prowadził 1:0. Nie minęło 20 sekund jak to ASG Stanley cieszył się z wyrównania. W 4. minucie Filip Krzyżowski strzelił na 2:1 dla gości. W tej połowie strzelili oni jeszcze 3 bramki.

W 33. minucie Krzyżowski kapitalnym uderzeniem w samo okienko zakończył strzelanie GKS-u w tym meczu. Brzeżanie w końcówce ambitnie strzelili jeszcze 2 gole, jednak nie byli w stanie w tym spotkaniu poważnie zagrozić ekipie gości, która przyjechała na Opolszczyznę jako 3. drużyna ligi.

Rywale mają jeszcze matematyczne szanse na udział w barażach o Ekstraklasę. Natomiast ekipa z Brzegu zapewniła już sobie utrzymanie.

ASG Stanley ma do rozegrania jeszcze 2 mecze: wyjazdowy ze Śląskiem Futsal Wrocław oraz spotkanie u siebie z drużyną Heiro Rzeszów.

ASG Stanley Futsal Team Brzeg - GKS Futsal Tychy 3:6 (1:5)
Bramki: 0:1 Gąsior - 1., 1:1 - samobójcza - 2., 1:2 - Krzyżowski - 4., 1:3 - Kosowski - 7., 1:4 - Gąsior - 17., 1:5 Kosowski - 18., 1:6 Krzyżowski - 33., 2:6 Zajączkowski - 37., 3:6 Kędra - 38.
Stanley: Yaremchuk, Łopatka – Rabanda, Kędra, Matejko, Dykus, Ożóg, Zajączkowski, Makowski, Antos, Suchodolski, Opatowski.