ASPR bliżej pozostania w I lidze

Oliwer Kubus
Michał Piech, rozgrywający ASPR Zawadzkie.
Michał Piech, rozgrywający ASPR Zawadzkie. Oliwer Kubus
Piłkarze ręczni z Zawadzkiego pokonali w pierwszym meczu barażowym II-ligowy Olimp Grodków 27-18.

Los sprawił, że o miejsce w pierwszej lidze walczą dwaj przedstawiciele z Opolszczyzny, a rzeczywistość pokazała, że różnica między poszczególnymi klasami rozgrywkowymi jest spora.

Ekipa z Zawadzkiego sezon zakończyła na 10 miejscu oznaczającym baraże z jednym z wiceliderów II ligi, a takim był Olimp. W Grodkowie wyżej notowani goście pewnie wygrali i przed środowym rewanżem na własnym parkiecie są w komfortowej sytuacji. Co prawda w meczach sparingowych między obiema ekipami lepszy bilans miał Olimp, który wygrał i zremisował, ale w meczu stawkę i to niebagatelną kroku rywalowi dotrzymywał tylko w pierwszej połowie, którą zakończył z trzema bramkami mniej na koncie (9-12).
Po przerwie bardziej doświadczeni rywale wciąż bardzo dobrze spisywali się w obronie, ale znacznie poprawili skuteczność i wypracowali sobie ostatecznie dziewięć bramek zaliczki.

Rewanż w środę o godz. 18.00 w Zawadzkiem.

Olimp Grodków - ASPR Zawadzkie 18-27 (9-12)
Olimp: Wolak, Stefaniszyn - Hytel 2, M. Kolanko, Górny 4, Smoliński 1, T. Biernat, Ogorzelec 1 - S. Kolanko 1, Dziurgot 1, P. Biernat, Sołtys 1, Chmiel 4, Sendra 3. Trener Piotr Mieszkowski.
ASPR: Kruk, Puszkar - Kaczka 3, Hertel, Piech 4, Skowroński 6, Ungier 2, Gradowski 10 - Albingier, Całujek 1, Juros 1. Trener Mirosław Sanecki.
Sędziowali: Michał Kopeć (Siemianowice Śl.), Marcin Zubek (Bytom). Kary. Olimp 4 min, ASPR 10 min. Widzów 450.