ASPR Zawadzkie blisko finału baraży o 1 ligę szczypiornistów

Doświadczony Patryk Całujek zdobył cztery bramki dla zespołu z Zawadzkiego.
Doświadczony Patryk Całujek zdobył cztery bramki dla zespołu z Zawadzkiego. Sławomir Jakubowski
Podopieczni trenera Łukasza Morzyka pewnie wygrali pierwszy mecz barażowy z innym wicemistrzem 2 ligi - rezerwami mistrza Polski.

O losach spotkania w Kielcach zadecydowała pierwsza połowa spotkania. Po 23 minutach ekipa ASPR miała zaledwie trzy stracone gole, a sama rzuciła ich 13. Do przerwy młody zespół gospodarzy zmniejszył nieco straty, a w 40. min zbliżył się na dystans pięciu bramek (było 19-14 dla naszej drużyny).

Bardzo dobrze grający w defensywie szczypiorniści z Zawadzkiego ponownie jednak odskoczyli i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie do końca spotkania.

- Cały zespół zagrał na wysokim poziomie zaczynając od bramkarzy - mówił trener Morzyk. - Kluczem do wygranej była twarda gra w defensywie, dzięki której straciliśmy mało bramek. Oczywiście kilka błędów popełniliśmy, nie wykorzystaliśmy też kilku dogodnych sytuacji w ataku, ale to nie zmienia wysokiej oceny za występ w tym spotkaniu.

W pierwszej kolejności należy jednak wyróżnić naszych bramkarzy. Doświadczony 47-letni Sławomir Donosewicz jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Kilka razy skutecznymi interwencjami odbierał on ochotę kielczanom do gry. Swój duży wkład w zwycięstwo miał też Piotr Puszkar, który obronił dwa rzuty karne rywali.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00 w Zawadzkiem. Po starciu w Kielcach ASPR jest już jedną nogą w finale baraży z 12. zespołem ostatniego sezonu w 1 lidze - MTS-em Chrzanów (w przypadku awansu nasza drużyna pierwszy mecz zagra u siebie w najbliższą sobotę u siebie, a rewanż tydzień później w Chrzanowie).

- Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy nie wykorzystać zaliczki ze spotkania w Kielcach - zaznacza trener Morzyk. - Na pewno jednak nie będziemy jej bronić, a znów zagramy o zwycięstwo.

Vive II Kielce - ASPR Zawadzkie 22-29 (8-15)
Vive II: Markowski - Fąfara 6, Seweryn, Banaś 5, Grabowski 2, Bekier 2, Sieldarz 2, Bis 2, K. Bernacki, Ciołak 1, Łukaszewicz 1, Czechowski 1, Cioroch. Trener Rafał Bernacki.
ASPR: Donosewicz, Puszkar - Hertel 4, Kubillas 2, Kulej 1, Krygowski 5, Szulc, M. Morzyk, Skowroński 4, Szlensog, Zagórowicz 2, Całujek 4, Kalisz 2, Płonka 5. Trener Łukasz Morzyk.
Sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (obaj Radom). Kary: Vive II - 8 min, ASPR - 22 min. Widzów 200.