AZS Politechnika Opole pokonał KKS Siechnice 96:75

Bartosz Kasperski.
Bartosz Kasperski. fot. Mariusz Matkowski
Kibice czekali na wygraną swego zespołu przez osiem kolejek. Doczekali się dopiero w sobotę, kiedy opolanie podejmowali ostatni w tabeli KKS Siechnice.

AZS POlitechnika Opole - KKS Siechnice 96:75 (32:17, 21:21, 21:13, 22:24)
AZS: Zarankiewicz 20 (5x3), Szymański 22 (2x3), Wojciechowski 4, Koszela 6, Antoniak 7 (1x3), Kotyza 2, Bara 3 (1x3), Zubik 13 (3x3), Pawłowski 13, Kasperski 6 (2x3), Cichoń. Trener Krzysztof Kubiak.
Sędziowali Krzysztof Krajewski i Wojciech Majcherowicz (Katowice). Widzów 250.

Goście przyjechali do Opola w ósemkę. Na domiar złego na rozgrzewce kontuzji doznał Marcin Fąfara, dodatkowo osłabiając drużynę. Mimo to goście podjęli rękawicę i do 5. min prowadzili wyrównaną walkę z AZS-em. Mecz "trójką" rozpoczął Krzysztof Zarankiewicz, a po kolejnym takim trafieniu Tomasza Antoniaka było 6:1. Do głosu doszli jednak Piotr Mielczarek i Damian Oswald odrabiając straty. W I kwarcie znakomicie w AZS-ie zagrał Przemysław Szymański, zdobywając aż 18 pkt. Goście natomiast grali ostrożnie w obronie, pamiętając, że każdy faul może wyeliminować któregoś z gry.

Opolanie także potraktowali ten mecz bardziej treningowo. Dużo rzucali z dystansu (trafili 14 razy), niezła była też obrona w ich wykonaniu. W II kwarcie AZS powiększył przewagę, a trener Krzysztof Kubiak dawał szansę gry wszystkim swoim koszykarzom.

Początek ostatniej kwarty należał do Siechnic, które odrobiły 7 pkt. Później jednak nastąpił okres świetnej gry Zarankiewicza, który zdobył 11 pkt. Jego koledzy też nie pozwolili rywalom się rozpędzić i spokojnie dowieźli wysokie zwycięstwo do końca.

- Rywala potraktowaliśmy bardzo poważnie - powiedział Jarosław Pawłowski. - Podbudował nas ostatni mecz w Pleszewie i przełamaliśmy w końcu serię ośmiu porażek. Czeka nas jeszcze kilka ciężkich meczów, ale chcemy zdobyć w nich kilka punktów.