Bony szkoleniowe dla dorosłych rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Ale będą kolejne

AKCJA SPECJALNA "OPOLSKIE DLA BIZNESU" ZREALIZOWANA WE WSPÓŁPRACY Z OCRG
Wideo
od 16 lat
W dzisiejszym odcinku programu Opolskie dla Biznesu powiemy o unijnych bonach szkoleniowych na podniesienie kwalifikacji, które cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem Opolan, że nabór zamknięto w ciągu 4 dni. Będzie też o Programie Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego.

„Opolscy Zawodowcy 2022” to propozycja dla tych, którzy chcą się szkolić albo zmienić swoją dotychczasową ścieżkę kariery. Z dofinansowania mogą skorzystać mieszkańcy województwa opolskiego - nie tylko ci zatrudnieni, ale również bezrobotni czy studiujący. Siłą naboru są proste zasady oraz bogata oferta szkoleń.
Maksymalna kwota dofinansowania to 9,5 tys. złotych. Nie może ona jednak przekroczyć 85 proc. wartości szkolenia. Pozostałe 15 proc. beneficjent musi pokryć w ramach wkładu własnego.

Pierwszy nabór w ramach akcji „Opolscy Zawodowcy 2022” ruszył pod koniec stycznia. Do wydania było wówczas około 3,5 miliona złotych. W ciągu 12 dni do podlegającego samorządowi województwa OCRG wpłynęły 950 wniosków, a dofinansowanie otrzymało ponad 730 osób. Średnia wartość wsparcia przypadającego na jednego aplikującego wynosiła nieco ponad 4,5 tys. złotych.

Drugi nabór ruszył pod koniec kwietnia i ze względu na ogromne zainteresowanie trwał tylko 4 dni. Przyjęto ponad tysiąc wniosków. Jesienią OCRG planuje ogłosić trzeci nabór. Więcej o tym w materiale wideo.

Powiemy też o Dragon's Den szóstej edycji Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego. Pod skrzydła 9 mentorów i mentorek trafiło 9 podopiecznych, którzy prowadzą firmy nie dłużej niż pięć lat.

Idea programu jest prosta, ale sprawdzona: uznani menadżerowie, dyrektorzy i właściciele firm z regionu dzielą się doświadczeniami z przedsiębiorcami, którzy dopiero uczą się funkcjonowania w biznesie. Swój czas i wiedzę oddają za darmo, w ramach Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego, realizowanego przez OCRG.

Pod koniec kwietnia odbyły się przesłuchania, w trakcie których kandydaci zaprezentowali swoje pomysły mentorom. Od tego jak wypadli zależało, czy doświadczeni menadżerowie zdecydują się na współpracę właśnie z nimi. Regulamin przewiduje pięć spotkań mentorów z mentee, ale nawiązana podczas realizacji programu współpraca zwykle trwa o wiele dłużej.

Pomysłodawcą jest Loża Opolska BCC, a organizatorem podlegające samorządowi województwa OCRG.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska