Cewe otwarło nową halę produkcyjną w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie tu wytwarzać fotoprezenty

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
W czwartek otwarto uroczyście nową halę produkcyjną firmy Cewe.
W czwartek otwarto uroczyście nową halę produkcyjną firmy Cewe. Radosław Dimitrow
Obiekt, który liczy blisko 7 tysięcy mkw, stanął w Kędzierzynie-Koźlu. Będą w nim produkowane fotoprezenty m.in. poduszki, koce, torby, puzzle i kubki z wybranym zdjęciem.

Firma Cewe specjalizuje się w wytwarzaniu personalizowanych pamiątek. To tutaj klienci wysyłają swoje ulubione fotografie, które nadrukowywane są na różne przedmioty.

Jednym ze sztandarowych produktów Cewe są fotoksiążki, ale firma produkuje także fotoobrazy, zegary, magnesy i wiele innych gadżetów ze zdjęciem.

Zakład działa w Kędzierzynie-Koźlu od 2002 r. Firma właśnie otworzyła trzecią halę produkcyjną rozszerzając przestrzeń produkcyjną do ponad 12 tys. mkw.

Na stałe pracują tutaj 122 osoby, ale w sezonie przed Bożym Narodzeniem, gdy liczba zleceń rośnie, zatrudnienie zwiększane jest niemal trzykrotnie.

W czwartek uroczyście otwarto do użytku nową halę produkcyjną. Podczas uroczystości, przedstawiciele Cewe zauważyli, że choć powszechnie uważa się, że Święty Mikołaj przywozi prezenty z Laponii, to w rzeczywistości wiele z nich powstaje w na Opolszczyźnie.

- Inwestycja w Kędzierzynie-Koźlu powstała w wyznaczonym terminie i zgodnie z założonym budżetem. Dzięki temu pierwszy sezon świąteczny mamy już za sobą - mówiła Yvonne Rostock, dyrektor generalna firmy Cewe.

- Podwoiliśmy naszą strefę produkcyjną i nie zwalniamy tempa - dodaje Henryk Hadasik, dyrektor techniczny i członek zarządu Cewe. - W tym roku planujemy wdrożyć 8 nowych produktów. Wierzymy, że to pozwoli nam po raz kolejny zwiększyć nasze obroty.

Nowe plany inwestycyjne

Zarząd firmy wskazał, że zdecydował się na inwestycję w Kędzierzynie-Koźlu m.in. ze względu na:

  • bliskość do autostrady A4
  • ulgi podatkowe i wsparcie samorządu
  • dostęp do wykwalifikowanych pracowników

Niedawno firma dokupiła dodatkowo sąsiednie tereny, by w przyszłości móc powiększyć zakład jeszcze bardziej.

- Miałam okazję rozmawiać z wieloma pracownikami Cewe i wszyscy zachwalają rodzinną i bardzo przyjazną atmosferę panującą w firmie. Cieszymy się, że mamy takich inwestorów - mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Za budowę hali produkcyjnej odpowiedzialna była strzelecka firma Adamietz.

Kędzierzyńsko-Kozielski zakład jest częścią niemieckiego koncernu CEWE Stiftung & Co., który działa w różnych zakątkach Europy. Firma zatrudnia łącznie ok. 4 tys. pracowników.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska