Czołówka znów bez potknięcia. Podsumowanie 21. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej

W 21. kolejce BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej zwycięstwa odniosły między innymi cztery pierwsze drużyny w tabeli. Wiktor Gumiński

W najmniej imponujących rozmiarach wygrała Małapanew Ozimek. Drużyna ta, po trafieniach Pavlo Kovala i Kacpra Kamińskiego, pokonała u siebie 2:1 LZS Piotrówka.

Po 5:1 triumfowali z kolei aktualny lider i wicelider, czyli odpowiednio iPrime Bogacica i Stal Brzeg. Co ciekawe, w spotkaniach z udziałem obu tych ekip do przerwy był remis 1:1. Ostatecznie jednak pierwsza z nich nie dała na własnym boisku szans Protec Victorii Chróścice. Strzeleckim dubletem popisał się w tym starciu Kamil Nykiel. Brzeżanie natomiast okazali się na wyjeździe lepsi od MKS-u Gogolin. Dla nich dwie bramki strzelił Michał Sypek.

Pewne zwycięstwo odniósł też aktualnie 4. w stawce Ruch Zdzieszowice. Na rozpoczęcie strzelania w domowej potyczce z Odrą II Opole jego piłkarze musieli trochę zaczekać, ale odkąd worek z golami rozwiązał w 65. minucie Piotr Strzelecki, zdzieszowiczanie poszli za ciosem i ostatecznie wygrali 3:0.

Jeśli chodzi o zespoły plasujące się w dolnej części tabeli, bardzo ważne trzy punkty zdobył LZS Domaszkowice. Ekipa ta dość niespodziewanie ograła u siebie 3:1 Fortunę Głogówek. Tuż po przerwie rezultat otworzyli goście, ale piłkarze beniaminka nic sobie z tego nie zrobili i dzięki wygranej podskoczyli z 14. na 12. miejsce w stawce.

Siódmy triumf w sezonie zanotował też LZS Walce, choć on miał znacznie łatwiejsze zadanie niż drużyna z Domaszkowic. Podopieczni trenera Łukasza Kabaszyna mierzyli się bowiem w Prudniku ze zdecydowanie najsłabszą w 4 lidze miejscową Pogonią. Mecz ustawili sobie po własnej myśli już do przerwy, ponieważ na półmetku wygrywali 3:0. Prudniczanie w drugiej połowie odpowiedzieli, ale jedynie raz.

Ponadto w 21. serii gier po zwycięstwo sięgnęły jeszcze PPO Piast Strzelce Opolskie i Polonia Karłowice.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.