Derby w II lidze kobiet dla Otmętu

Zespół z Krapkowic pokonał TOR Dobrzeń Wielki 18-16.

Spotkanie było wyrównane. Od początku minimalną przewagę osiągnęły gospodynie. W II połowie oba zespoły na kilka minut zatrzymały się na wyniku 10-10. Ostatnie fragmenty należały do Otmętu. Dla drużyny z Krapkowic był to ostatni mecz w sezonie. Tą wygraną podopieczne Jolanty Jochymek zapewniły sobie co najmniej 2. miejsce w końcowej tabeli. TOR ma jeszcze do rozegrania w najbliższy weekend mecz wyjazdowy z Sośnicą Gliwice i w końcowej tabeli zajmie prawdopodobnie 4. miejsce.

- To był dla nas trudny sezon - podsumowała trener Jochymek. - Nasz wynik w rozgrywkach uważam za dobry. W imieniu swoim i wszystkich dziewczyn chcę podziękować naszym kibicom, którzy w każdym meczu mocno nas wspierali.

Otmęt Krapkowice - TOR Dobrzeń Wielki 18-16 (9-7)

Otmęt: Z. Dorosz - J. Blozik, Luca-Kapłon, M. Dorosz, Ptasznik 2, Rogowska, Pierowska 3, A. Kuźmik 3, A. Blozik 5, Pindral 2, Kochanowska, Sobków 3, B.Kuźmik. Trener Jolanta Jochymek.
TOR: Pawłowska, Bonek - Lenart 1, Staszkiewicz, Kędziora 4, Przybyłko 3, Koc 2, Kotulla 1, Peroń, Zajączkowska 5, Banachowska, Sapek, Górka. Trener Andrzej Motyka.