Dobra passa młodzieży z Beninca UKS Feniks

Redakcja
Adepci badmintona z Kędzierzyna-Koźla niemal z każdego turnieju przywożą dyplomy i medale. klubowe
Systematyczne treningi młodzieży z Kędzierzyna-Koźla przynoszą efekty w postaci kolejnych dobrych startów zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks intensywnie i skutecznie rozpoczęli nowy rok, startując w kilku turniejach.

Najpierw rywalizowali w Sobótce skąd wracali z bogatym dorobkiem medalowym. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Julia Prokopczuk i Karol Budny, Dominika Kwaśnik i Adam Prokopczuk (w grach mieszanych), Budny i Filip Prajs (gra podwójna) oraz Budny i Kwaśnik w grze pojedynczej. Srebrne medale wywalczyli: mikst Dominika Gajda i Mikołaj Szymanowski oraz debel Gajda i J.Prokopczuk, a z brązowymi krążkami wracali: J. Prokopczuk w grze pojedynczej oraz Mateusz Ruczka i Paweł Dolibóg w grze podwójnej.

Tydzień później reprezentacja Beninca UKS Feniks brała udział w wojewódzkim turnieju dzieci i żaków. W kategorii do lat 11 srebrne medale w grach singlowych wywalczyli Dominika oraz Przemysław Gajda. Wśród najmłodszych dziewcząt na turnieju na 3. stopniu podium stanęła natomiast Julia Wójcik.
Z kolei z 17. Noworocznego Turnieju Badmintona w Pszczynie nasi zawodnicy wracali z czterema medalami. Tam podopieczni Krzysztofa Maślanki oraz Jarosława Szynola walczyli w kategoriach do lat 9, 11 oraz 13. 2. miejsca zajęli Wójcik, P. Gajda, D. Gajda, a na 3. stopniu podium stanął Sebastian Jaszkiewicz.

Trenerzy Feniksa zgłosili także szóstkę zawodników z Kędzierzyna-Koźla do cyklu turniejów Babolat Kids Tour w Czechach, a pierwsze zawody rozegrano w Brnie. Po dobrej grze i bratobójczej walce w finale do lat 11 D. Gajda pokonała Julię Dzialuk. Na najwyższym turnieju stanęli również Wójcik i P. Gajda. Punktowane lokaty zajmowali także Olimpia Maślanka (6. miejsce) i Dawid Herbowski (7.).