Dreman Opole Komprachcice przegrał 3:4 w ostatnim meczu fazy zasadniczej z Piastem Gliwice. Teraz Tygrysy czeka rywalizacja w play-off

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Guminski
Dreman Opole Komprachcice postawił się we własnej hali faworyzowanemu Piastowi Gliwice, ale ostatecznie przegrał 3:4. Po fazie zasadniczej Tygrysy zajęły 5. miejsce i wiadomo już, z kim zmierzą się z play-off.

Obie ekipy potrzebowały zwycięstwa, by znaleźć się w dobrej pozycji przed fazą play-off. Gliwiczanie byli przed tą kolejką na 3. miejscu i marzyli o awans na 2. miejsce, co dawałoby im rozstawienie przed ewentualnymi półfinałami. Z kolei opolskie Tygrysy liczyły na utrzymanie 5. miejsca, co w ćwierćfinale pozwoliłoby im uniknąć gry gry z kimś z wielkiej trójki: Constractem Lubawa, Rekordem Bielsko-Biała i właśnie Piastem.

Dreman był w trudnej sytuacji, bo musiał radzić sobie bez Sebastiana Szadurskiego, który w barażowym meczu o awans do Mistrzostw Świata z Chorwacją doznał paskudnej kontuzji i boisko musiał opuścić na noszach.

Wynik otworzył w 11. minucie kolumbijczyk Brayan Parra Toloza, który przeprowadził piękną indywidualną akcję. Piast zabrał się do roboty i dzięki trafieniu Kamila Rolla szybko odrobił stratę. Kolejne minuty należały do gospodarzy. Najpierw w 16. minucie trafił Vadym Ivanov, a minutę później na 3:1 dla Dremana podwyższył Arkadiusz Szypczyński. To była jego 100. bramka w Fogo Futsal Ekstraklasie.

Piast złapał kontakt jeszcze przed przerwą, a uczynił to Bruno Graca w 19. minucie spotkania. W drugiej połowie goście długo bili głową w mur, a przebili go dopiero, kiedy wycofali bramkarza. Ta taktyka przyniosła efekt, bo bramkę na 3:3 strzelił w 33. minucie Vinicius Lazzaretti, a w samej końcówce meczu zwycięstwo Piastowi przyniósł Rick.

Po zajęciu 5. miejsca po fazie zasadniczej, Dreman zmierzy się w ćwierćfinale zmierzy się z AI Malalepszy Arth Soft Leszno. Obie ekipy grały już ze sobą w tym sezonie dwukrotnie. Jesienią to drużyna AI Malalepszy cieszyła się ze zwycięstwa 3:0 w Opolu. Natomiast w rewanżowym meczu Dreman wygrał w Lesznie 4:3.

Dreman Opole Komprachcice - Piast Gliwice 3:4 (3:2)
Bramki: 1:0 Toloz - 11., 1:1 Roll - 12., 2:1 Ivanov - 16., 3:1 Szypczyński - 17., 3:2 Graca - 19., 3:3 Lazzaretti - 33., 3:4 Rick - 39.