Druga tura rekrutacji na Politechnice Opolskiej

Materiał informacyjny - Politechnika Opolska
Do 17 września trwa druga tura rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej. W tym roku uczelnia rekrutuje na dwa nowe kierunki studiów. Ale to nie jedyne zmiany w jej ofercie dydaktycznej.

Tomasz Augustyniak wybierając uczelnię, brał pod uwagę opinie kolegów. – Dużo z nich studiuje na Politechnice Opolskiej, słyszałem bardzo pozytywne opinie o uczelni. Wybrałem mechatronikę, ponieważ kierunek bardzo mnie interesuje – wylicza Tomasz Augustyniak.

– Ukończenie kierunku otwiera wachlarz możliwości zawodowych, bowiem mechatronicy mogą znaleźć zatrudnienie jako konstruktorzy, programiści, automatycy, inżynierowie zapewnienia jakości, pracownicy biur konstrukcyjno-projektowych, działów badawczo-rozwojowych czy utrzymania ruchu – tłumaczy prof. Grzegorz Robak, dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej.

Mechatronika to jeden z kilku kierunków w ofercie uczelni, który przeszedł kompleksową zmianę. Polega ona m. in. na wprowadzeniu nowych przedmiotów oraz dużym nacisku na praktykę. Od najbliższego roku akademickiego kształcenie na mechatronice będzie się odbywać w ramach jednej specjalności, a nauka kluczowych przedmiotów będzie się zaczynać już od pierwszego semestru.

– To nie wszystkie zmiany w naszej ofercie dydaktycznej. Poddaliśmy modyfikacji programy zajęć części kierunków studiów by jeszcze lepiej poprawić kompetencje naszych studentów. Takie zmiany przeszły np. elektrotechnika oraz automatyka i robotyka, gdzie już od początku studiów są przedmioty zawodowe, oraz nowe przedmioty ułatwiające absolwentom poruszanie się na rynku pracy – wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

W odpowiedzi na potrzeby pracodawców wprowadzono także nowe programy studiów dla kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji, ekonomia oraz zarządzanie, które zawierają nowe przedmioty dostosowane do warunków społeczno-gospodarczych, ale również rozwijające kompetencje, jakie student będzie potrzebował po opuszczeniu uczelni.

Co roku uczelnia wprowadza także nowe kierunki studiów. W zeszłym roku sport i bezpieczeństwo, który przygotowuje do służby w jednostkach mundurowych, w tym roku dietetykę i jakość żywności oraz analitykę danych w biznesie. – Postanowiłem studiować dietetykę i jakość żywności. Interesuję się sportem, dietetyka jest bardzo ważna w sporcie. Zamierzam być trenerem personalnym i rozpisywać plany dietetyczne – mówi Szymon Wajkowski, który w pierwszej turze rekrutacji złożył dokumenty o przyjęcie na studia na Politechnice Opolskiej. Wojciech Jatczak wybrał elektrotechnikę, ponieważ zawsze interesowały go kwestie związane z techniką, prądem. – Szukałem kierunku na którym będzie więcej praktyki niż teorii. Wiem od znajomych, że na Politechnice Opolskiej dobrze się traktuje studenta, nie jest tylko numerem indeksu jak na większym uczelniach – podkreśla Wojciech Jatczak.

Więcej na https://po.edu.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska