Dwa medale na mistrzostwach Polski w pływaniu

Sebastian Stemplewski
Paula Żukowska była trzecia na dystansie 200 m stylem dowolnym.
Paula Żukowska była trzecia na dystansie 200 m stylem dowolnym. Sebastian Stemplewski
W drugim dniu imprezy w piątek zawodniczki Zrywu Opole dwa razy stawały na podium.

Łączny dorobek naszych zawodniczek podczas zawodów odbywających się w Ostrowcu to trzy krążki. Do srebrnego medalu zdobytego w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym z czwartku doszły brązowe medale Pauli Żukowskiej na 200 m stylem dowolnym i sztafety 4x100 m stylem dowolnym.

W finale na 200 m oprócz Żukowskiej płynęła też druga zawodniczka Zrywu Natalia Pawlaczek. Obie nasze 18-latki były kandydatkami do miejsca na podium, ale znalazła się na nim tylko Żukowska. Wygrała rewelacyjna 15-letnia Diana Sokołowska (Juvenia Białystok) z czasem 2.02,11. Żukowska (czas 2.04.89) zajęła trzecie miejsce, a Pawlaczek ukończyła wyścig na 4. pozycji z czasem o 0,39 sek. gorszym od klubowej koleżanki.

Pawlaczek na podium jednak w piątek stanęła. Stało się to w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. W jej skład wchodziły także: Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska i Sonia Bochyńska. Opolanki osiągnęły czas 3.53,82. Wygrał AZS AWF Warszawa z Otylią Jędrzejczak w składzie (czas 3.52,27) przed Unią Oświęcim (3.52,58).

Bardzo dobrze spisała się w piątek 16-letnia Agata Pawlisz (MMKS Kędzierzyn-Koźle) na 50 m stylem klasycznym. W eliminacjach czasem 33,41 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorek. W finale miała czas o 0,35 sek. gorszy. Pozwolił on jej jednak zająć wysokie 6. miejsce.
Mistrzostwa w Ostrowcu potrwają do niedzieli.