Dwa medale opolskich sztangistów

Sebastian Hoim okazał się zdecydowanie najlepszy w wadze do 105 kg.
Sebastian Hoim okazał się zdecydowanie najlepszy w wadze do 105 kg. Oliwer Kubus
W Warszawie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski (do 23 lat). Dobrze wspominać je będą Sebastian Hoim oraz Tomasz Komorowski.

Do stolicy pojechało trzech zawodników z Opola: Hoim i Maciej Nestorowicz z Budowlanych oraz Komorowski z MOS-u.

W najlepszych humorach wracał Hoim, który zdecydowanie zwyciężył w kategorii do 105 kg. W dwuboju uzyskał 350 kg (160+190). Drugi w klasyfikacji był broniący w przeszłości barw Budowlanych Mateusz Kasina (Górnik Polkowice) z wynikiem 323 kg (150+173).

Na najniższym stopniu podium w wadze do 62 kg stanął natomiast Komorowski. Na medal z cenniejszego kruszcu niż brąz nie miał jednak praktycznie szans, bo stratę miał dużą. W dwuboju zaliczył 215 kg (95+120). W tej kategorii wygrał Marcin Tomczyk (Gryf Bujny) 239 kg (106+133), a drugi był Dominik Kozłowski (Zawisza Bydgoszcz) 238 kg (113+125).

Nestorowicz w wadze do 94 kg uplasował się na 6. pozycji z rezultatem 247 kg (107+140). Na medal nie mógł liczyć, bo do podium zabrakło mu aż 35 kg.