Dwa tytuły wicemistrzowskie dla motocyklistów Hawi Racing Team

Damian Magierowski i Jakub Kucharski przed startem do finałowych rund.
Damian Magierowski i Jakub Kucharski przed startem do finałowych rund. Klubowe
Jakub Kucharski w Mistrzostwach Polski enduro zajął 2. miejsce w lasie E1, a Damian Magierowski w klasie junior.

W klasyfikacji generalnej sezonu bez podziału na klasy Kucharski zajął czwartą lokatę, tracąc do trzeciej 37 punktów. Z kolei Magierowski ukończył sezon na 9. pozycji. Już w swoich grupach opolanie mogli świętować.

W E1 Kucharski wywalczył tytuł wicemistrza Polski przegrywając o 28 punktów z Maciejem Giemzą (Novi Korona Kielce) i wyprzedzając o 26 „oczek” Rafała Bracika (Novi). Ósmy był Damian Rykowski (Hawi), a dziewiąty Michał Kampa (Panda Racing Strzelce Opolskie). Magierowski także sięgnął po srebrny medal, a złoty przypadł Kamilowi Szucie (BKM Bielsko-Biała), który przegrał tylko dwie rundy i naszego motocyklistę wyprzedził o 15 punktów.

W klasie E2/E3 tuż za podium uplasował się Zbigniew Lech, ale czołowa trójka była poza zasięgiem wszystkich. 7. lokata przypadła Pawłowi Rubiszowi (Hawi), a 8. jego klubowemu koledze Błażejowi Gazdzie. Jako szósty w stawce quadów sezon ukończył Andrzej Hawryluk. Hawi Racing Team w klasyfikacji klubowej zajął miejsce tuż za podium, ale w klasyfikacji zespołów sponsorskich wywalczył brąz.

Dwie ostatnie rundy cyklu rozegrano w Nowym Sączu. W pierwszym dniu ton rywalizacji nadawał Magierowski, który w klasie junior musiał ustąpić tylko najlepszemu obecnie polskiemu specjaliście od enduro Adamowi Tomiczkowi (Novi), a w „generalce” osiągnął piąty wynik. Z kolei Kucharski w klasie E1 przegrał drugie miejsce z Rafałem Bracikiem (Novi) o niecałe 3 sekundy.

W tej samej klasie Rykowski uplasował się na 8. pozycji. W mocnej klasie E2/E3 Lech i Rubisz zajęli odpowiednio 6. i 7. miejsca, a w klasie quad open Hawryluk dojechał do mety jako szósty.

W drugim dniu pech dopadł Magierowskiego, który po przejechaniu kilku kilometrów miał awarię motocykla, przez co był zmuszony przejechać trasę tylko na trzecim biegu. Pomimo tego utrudnienia potrafił szybkim tempie pokonywać próby i ukończyć rywalizację 3. miejscu w klasie i 7. w generalce.

Dzięki skutecznej jeździe Magierowski w całych zawodach zajął drugą lokatę, za Tomiczkiem i przed Szutą. Kucharski tym razem na próbach zaliczał upadki, które kosztowały go stratę wielu cennych sekund, ale i tak dojechał jako trzeci. W „generalce” był ósmy, a dwudniowy rajd ukończył na najniższym stopniu podium w klasie E1, za Giemzą i Bracikiem. Rykowski ponownie był ósmy i takie samo miejsce zajął w całej imprezie. Lech zakończył rywalizację na 5. miejscu, natomiast Rubisz na 8. W całych zawodach nasi motocykliści zostali sklasyfikowani odpowiednio na 6. i 7. pozycji.

Podczas sądeckiego enduro rozegrano także Puchar MACEC, w którym Magierowski wygrał klasę junior, a Kucharski był trzeci w E1.