Dzień Wojska Polskiego w Opolu. Defilada, wyróżnienia i awanse, piknik wojskowy

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Dzień wojska polskiego to nie tylko święto, żołnierzy, ale wszystkich Polaków mogących żyć w bezpiecznych granicach - mówił podczas obchodów święta Wojska Polskiego podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz, szef sztabu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Musimy jednak pamiętać, że o Ojczyznę, wolną i niepodległą musimy dbać codziennym wysiłkiem, staraniami.Główne uroczystości odbyły się na Placu Wolności. Wcześniej w opolskiej katedrze odprawiono uroczystą mszę świętą. Potem jej uczestnicy przeszli pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Były odznaczenia i awanse oraz Apel Pamięci. W tym roku po raz pierwszy wspomniano ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Obchody uświetniła kompania honorowa żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, policyjna orkiestra oraz Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej. Największą atrakcją był jednak przygotowany przez żołnierzy piknik wojskowy. Nie zabrakło m.in. pokazów sprzętu wojskowego, tego nowoczesnego jak i zabytkowego, można było porozmawiać z żołnierzami, zasiąść w ich pojazdach, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie mogło zabraknąć również żołnierskiej grochówki.Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej zwanej “Cudem nad Wisłą”  stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo Polaków zadecydowało o zachowaniu niepodległości  i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Zdaniem historyków była też jedną z 18 przełomowych bitew w historii świata.
Dzień wojska polskiego to nie tylko święto, żołnierzy, ale wszystkich Polaków mogących żyć w bezpiecznych granicach - mówił podczas obchodów święta Wojska Polskiego podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz, szef sztabu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Musimy jednak pamiętać, że o Ojczyznę, wolną i niepodległą musimy dbać codziennym wysiłkiem, staraniami.Główne uroczystości odbyły się na Placu Wolności. Wcześniej w opolskiej katedrze odprawiono uroczystą mszę świętą. Potem jej uczestnicy przeszli pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Były odznaczenia i awanse oraz Apel Pamięci. W tym roku po raz pierwszy wspomniano ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Obchody uświetniła kompania honorowa żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, policyjna orkiestra oraz Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej. Największą atrakcją był jednak przygotowany przez żołnierzy piknik wojskowy. Nie zabrakło m.in. pokazów sprzętu wojskowego, tego nowoczesnego jak i zabytkowego, można było porozmawiać z żołnierzami, zasiąść w ich pojazdach, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie mogło zabraknąć również żołnierskiej grochówki.Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej zwanej “Cudem nad Wisłą” stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo Polaków zadecydowało o zachowaniu niepodległości i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Zdaniem historyków była też jedną z 18 przełomowych bitew w historii świata. Rafał Mielnik [O]
Główne uroczystości odbyły się na Placu Wolności. Wcześniej w opolskiej katedrze odprawiono uroczystą mszę świętą. Potem jej uczestnicy przeszli pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Odbył się tez piknik wojskowy.

Dzień wojska polskiego to nie tylko święto, żołnierzy, ale wszystkich Polaków mogących żyć w bezpiecznych granicach - mówił podczas obchodów święta Wojska Polskiego podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz, szef sztabu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. - Musimy jednak pamiętać, że o Ojczyznę, wolną i niepodległą musimy dbać codziennym wysiłkiem, staraniami.

Główne uroczystości odbyły się na Placu Wolności. Wcześniej w opolskiej katedrze odprawiono uroczystą mszę świętą. Potem jej uczestnicy przeszli pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Były odznaczenia i awanse oraz Apel Pamięci. W tym roku po raz pierwszy wspomniano ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Obchody uświetniła kompania honorowa żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, policyjna orkiestra oraz Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej.

Największą atrakcją był jednak przygotowany przez żołnierzy piknik wojskowy. Nie zabrakło m.in. pokazów sprzętu wojskowego, tego nowoczesnego jak i zabytkowego, można było porozmawiać z żołnierzami, zasiąść w ich pojazdach, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie mogło zabraknąć również żołnierskiej grochówki.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej zwanej “Cudem nad Wisłą” stoczonej w dniach 13–25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo Polaków zadecydowało o zachowaniu niepodległości i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Zdaniem historyków była też jedną z 18 przełomowych bitew w historii świata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska