Dżudocy Mizuki stawali na podium i zdobyli kolejne doświadczenia

Trener Martyna Martynowicz i jej podopieczni.
Trener Martyna Martynowicz i jej podopieczni. Klubowe
Bardzo udany dla zawodników Judo Mizuka Opole okazał się ostatni start na Słowacji. Stawiający pierwsze kroki dżudocy świetnie wypadli z kolei w Skarbimierzu.

Pięciu reprezentantów klubu wystartowało w bardzo mocnym Międzynarodowym Turnieju Judo w Bardejovie na Słowacji. W zawodach wzięło udział ponad 615 dzieci i młodzików z 13 państw. Reprezentanci Mizuki - podopieczni trener Martyny Martynowicz - jak zawsze nie zawiedli i do Opola wrócili z medalami oraz punktowanymi miejscami.

Tym razem prym w drużynie wiedli młodsi zawodnicy. Złoty medal zdobył Marcel Woźniak wygrywając cztery walki w kategorii do 34 kg w gronie 9-latków. Srebro po pięciu pojedynkach wywalczył z kolei w tej samej grupie wiekowej Wiktor Wołąsewicz w wadze do 30 kg.

Dawid Turski po dobrych walkach zakończył rywalizację na piątej pozycji w wadze 27 kg (U-11), natomiast Adam Hryniewicz oraz Tymon Zieliński bilansem walk 2-2 zdobyli 7. lokatę w kategorii do 38 kg (U-13). Każdy z zawodników, aby zdobyć swoje miejsce musiał stoczyć i wygrać trudne walki, więc doświadczenie zdobyte w konfrontacji z mocnymi rywalami na pewno zaprocentuje.

Kolejnych 19 zawodników Mizuki doskonale zaprezentowało się w turnieju idealnym dla początkujących i mniej doświadczonych. Podczas Sakura Cup w Skarbimierzu pierwsze miejsca zajęli: Wiktor Kobyłkiewicz, Przemysław Marek, Szymon Konior, Michał Mościcki, Oliver Zięba, Nina Wojciechowska i Karol Wichłacz.

Srebra zdobyli z kolei: Szymon Stefan, Konrad Talik, Franek Sklorz, Szymon Radziejowski, a trzecie lokaty zajęli: Kacper Kobyłkiewicz, Max Kotulla, Bartek Pusz i Miłosz Cholewa. W zawodach dzielnie walczyli również: Oliver Konior, Maksymilian Wieczorek, Dawid Piestrak, Franek Sośniak.