ECO rozbuduje sieć w Opolu. Będzie tańsze ciepło

Artur Janowski
Ciepło chce im dostarczyć Energetyka Cieplna Opolszczyzny, która planuje modernizację sieci i jej rozbudowę w kilku rejonach Opola.

Dlatego pan Tomasz - mieszkaniec dzielnicy Kwiatów - otrzymał właśnie list w tej sprawie.

ECO zapowiada w nim, że chce rozbudować sieć w tej części miasta. - Nie skorzystam z tej oferty, gdyż mam nowoczesny piec na pellet (odpady drzewne - red.), ale dla palących gazem czy nawet węglem może to być ciekawa propozycja - ocenia pan Tomasz.

Iwona Szczepanik, rzecznik ECO, przyznaje, że takich listów jej firma wysłała ostatnio do opolan sporo.

- Rozważamy rozbudowę sieci w dzielnicy kwiatów w rejonie m.in. ulic Astrów, Tulipanów, Bzów, Irysów oraz placu Oleandrów i Róż - opowiada Iwona Szczepanik. - Nasze plany dotyczą także tzw. dzielnicy generalskiej (rejon ulic Dwernickiego, Pułaskiego, Zajączka, Andersa, Sikorskiego, Poniatowskiego) oraz okolic ul. Wiejskiej, Sosnowej, Jodłowej, a także okolicy ulic Akacjowej, Leszczynowej, Czereśniowej.

Zobacz: Opole sprzejade udziały ECO

Szczepanik podkreśla, że w tej części miasta ECO ma już swoich klientów, ale chce zainteresować usługą dostarczania ciepła i ciepłej wody również pozostałych mieszkańców.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że choć sieć ciepłownicza jest w tych rejonach sprawna, to ma już od 20 do 30 lat.

- Co więcej, biorąc pod uwagę technologię, w jakiej została wykonana, jej żywotność oceniamy na od 8 do 10 lat - przyznaje Iwona Szczepanik. - Obecnie pojawiło się sporo możliwości na pozyskanie dotacji unijnych, dzięki którym moglibyśmy sieć rozbudowywać i modernizować. To kolejny argument za tym, aby pójść w tym kierunku.

ECO przyznaje, że pisma i deklaracje wysyłane do mieszkańców mają pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zobacz: ECO przejmuje Kutno

- Jeśli mieszkańcy tych części miasta, gdzie brana jest pod uwagę modernizacja i rozbudowa sieci, zdecydują się na ciepło z ECO, to wówczas będziemy mogli opracować konkretne plany inwestycyjne na kilka najbliższych lat - tłumaczy Iwona Szczepanik.

ECO twierdzi, że ma sporo do zaoferowania, jeżeli chodzi o jakość i ceny.

- Koszt ogrzania 1 m kw. w dwóch największych spółdzielniach mieszkaniowych w Opolu wynosi 1,87 zł - podkreśla rzecznik ECO i dodaje, że rezygnacja z własnej kotłowni przy jednoczesnym skorzystaniu z usług ECO powoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania na śro- dowisko naturalne.

Ale chętni na usługi ECO muszą się także liczyć z dodatkowymi opłatami. W ramach planowanych inwestycji ECO na własny koszt wykona sieci i przyłącza ciepłownicze oraz zamontuje licznik ciepła. Po stronie mieszkańca jest zakup i montaż węzła, a to w zależności od budynku koszt od 6 do 11 tys. zł.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska