FestiwalOpole
  Supergórale w Opolu

  Supergórale w Opolu

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Supergórale w Opolu

  ©Fot. Witold Chojnacki

  Zupełnie prywatnie Paweł i Łukasz Golcowie wczoraj wieczorem gościli w naszym mieście. Tym razem nie śpiewali, ale już 10 czerwca wystąpią na festiwalu.
  Supergórale w Opolu

  ©Fot. Witold Chojnacki

  W Opolu braci spotkaliśmy w drodze powrotnej z Iwinic koło Bolesławca. Wczoraj odbyła się tam uroczystość nadania imienia Jana Pawła II jednemu z gimnazjów. Na hymn szkoły wybrano piosenkę "Leć muzyczko", którą Golec uOrkiestra skomponował z okazji XXV-lecia pontyfikatu Papieża Polaka.

  - Byliśmy już niejednokrotnie nagradzani, ale takiego wzruszenia jak wczoraj dawno nie przeżyliśmy - wspominają bracia. - Łzy dosłownie cisnęły się nam do oczu. Ostatnio wzruszyliśmy się tak podczas audiencji u Jana Pawła II.
  Muzycy postanowili zatrzymać się w Opolu, ponieważ mają tutaj wielu przyjaciół. My spotkaliśmy ich w opolskiej redakcji Polskiego Radia.
  - Janek Durkacz (szef agencji koncertowej Ton-Art) od lat organizuje nam koncerty. Na Opolszczyźnie mieszka sporo znajomych ze studiów. Dodatkowo wyemigrowało tu kupę górali z naszych stron - wylicza Paweł Golec. Co więcej, okazało się, że liderzy Golec uOrkiestry mają tutaj także krewnych. - W Opolu mieszka rodzina ze strony mamy. Rodzinę mamy także w Nysie. A w Brzegu nasza kuzynka prowadzi knajpę.

  Bracia Golcowie pozdrawiają Czytelników NTO.

  Golec uOrkiestra wystąpi w Opolu podczas pierwszego dnia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w koncercie "Premiery". Zespół zaprezentuje piosenkę "Bo lato rozpala".
  - To będzie bardzo skoczna i pozytywna piosenka. Pracowaliśmy nad nią dwa miesiące - wyjaśnia Łukasz Golec.
  - Na Opole szykujemy jedynie ekstraubrania, które przygotowuje moja żona Kasia - dopowiada Paweł. - Trzymajcie za nas kciuki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!