FestiwalOpole
  80 na 80 - rozstrzygnięcie

  80 na 80 - rozstrzygnięcie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  80 na 80 - rozstrzygnięcie
  Danuta SZULC wygrała album (5 CD) "80 przebojów na 80-lecie Polskiego Radia". Można ją odebrać w recepcji NTO, a w poniedziałek to wydawnictwo ukaże się w sklepach muzycznych.
  80 na 80 - rozstrzygnięcie
  5 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowej Trybuny Opolskiej

  Zespól Toronto wystąpi podczas "Premier".

  42. KFPP: Toronto

  Link do głównego zdjęcia

  Zespól Toronto wystąpi podczas "Premier". ©Fot. M. Janiszewski/Universal
  Tak mówią o płycie jej wydawcy z Polskiego Radia:
  - Przygotowując tę płytę postanowiliśmy oddać całą władzę w ręce słuchaczy. Nie radziliśmy się żadnych ekspertów i sami nie chcieliśmy nimi być. Niech decyduje zbiorowa mądrość słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia, postanowiliśmy ogłaszając na naszej antenie Plebiscyt. Był on bardzo demokratyczny i trwał prawie rok, a więc czasu do namysłu nie brakowało.
  Każdy mógł wziąć udział w plebiscycie. Przyjmowaliśmy głosy telefoniczne, listy, kartki pocztowe i maile, można było także głosować na specjalnej stronie internetowej. Braliśmy pod uwagę wszystkie propozycje, po pierwszym liczeniu było ich kilkaset. Na ostatnim etapie pozostało już tylko 160 piosenek finalistek i spośród nich, znowu po tygodniach głosowania, wyłoniona została czołowa osiemdziesiątka.

  Przeboje z płyty w Opolu
  Trzeci i ostatni dzień festiwalu OPOLE 2005 to wielki koncert jubileuszowy na 80-lecie Polskiego Radia. Usłyszymy wówczas 20 wybranych piosenek, które przeszły przez gęste sito: 160 utworów wskazali słuchacze, radiowcy wybrali połowę, potem za selekcję wzięli się najsławniejsi prezenterzy muzyczni. Część hitów usłyszymy w oryginalnych wykonaniach, część zostanie twórczo zinterpretowana przez innych wykonawców.

  W opolskim koncercie zobaczymy m.in. utwory: Autobiografia - Artur Gadowski + IRA, Jej portret - Bogusław Mec i Anna Maria Jopek, Miłość ci wszystko wybaczy - Blue Cafe, Dni, których nie znamy - Krzysztof Kiljański, Takie ładne oczy - Stanisław Sojka, Małgośka - Maryla Rodowicz, Biała flaga - Myslovitz i Karuzela z madonnami - Kora i Maanam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama