FestiwalOpole
  Opole 2013. Miasto zaczyna świętować 50. rocznicę festiwalu

  Opole 2013. Miasto zaczyna świętować 50. rocznicę festiwalu

  Archiwum

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Festiwal odbędzie się w dniach 14 - 16 czerwca.

  Festiwal odbędzie się w dniach 14 - 16 czerwca. ©Archiwum

  W tym roku pierwszy dzień wiosny w Opolu będzie jednocześnie początkiem obchodów 50-lecia Festiwalu Polskiej Piosenki.
  Festiwal odbędzie się w dniach 14 - 16 czerwca.

  Festiwal odbędzie się w dniach 14 - 16 czerwca. ©Archiwum

  Ratusz poinformował dziś, że świętowanie rozpocznie się w następny czwartek o godzinie 17 w rejonie Mostu Groszowego, gdzie do wspólnego pożegnania zimy i Marzanny zaproszą nas aktorzy z teatrów działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury, a także artyści Mantikory, czyli Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem.

  - Zaprezentują spektakl "Feniks", który powinien być wielkim widowiskiem - mówiła Aleksandra Śmierzyńska z biura promocji urzędu miasta.
  - Po jego zakończeniu zaprosimy opolan na Rynek. Tam o godzinie 18.30 rozpoczniemy świętowanie 50-lecia festiwalu. Zaczniemy od pokazu świetlno-muzycznego (tzw. mapping 3D) na ratuszu, który będzie nawiązywał do hasła obchodów "W Opolu wszystko gra", potem dla opolan zagra zespół Soul City.

  Do jubileuszu nawiązywać ma też wiele wydarzeń, zaplanowanych podczas Dni Opola (18-23 kwietnia).

  W czwartek 18 kwietnia będzie się można spotkać z Mariolą Pryzwan, autorką książki o Annie German i scenariusza serialu o tej wielkiej artystce, który można obecnie oglądać w TVP.

  Z kolei 19 kwietnia w amfiteatrze zostanie wmurowana pamiątkowa tablica która uczci współtwórców festiwalu dziennikarzy Mateusza Święcickiego oraz Jerzego Grygolunasa.

  Jako że jubileuszem imprezy mamy żyć wszyscy, ratusz niebawem ogłosi drugi konkurs, związany z festiwalem (pierwszy dotyczy festiwalowego ciastka). Nowy ma polegać na rozpoznawaniu autografów polskich artystów.

  - Nawiązaliśmy współpracę z posiadaczką wielu takich autografów, będziemy je pokazywać na Facebooku i prosić opolan o odgadywanie, kto jest ich autorem - opowiada Ewa Duda, naczelnik biura promocji w urzędzie miasta. - Liczymy też, że kolejni mieszkańcy włączą się do zabawy i np. pokażą swoje festiwalowe autografy, a może i inne
  festiwalowe pamiątki.

  Przypomnijmy, że w związku z 50. rocznicą festiwalu ratusz miał dużo ambitniejsze pomysły, planowano m.in. promocję festiwalu i imprezy w całej Polsce.

  Nie udało się jednak pozyskać funduszy z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i wciąż nie wiadomo, które imprezy uda się zrealizować miastu samodzielnie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama