FestiwalOpole
  Jacek Kurski chce w Kielcach nowego festiwalu!

  Jacek Kurski chce w Kielcach nowego festiwalu!

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jacek Kurski chce w Kielcach nowego festiwalu!
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Anna Bilska

  We wtorek w Kielcach gościł prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Rozmawiał z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim, chodziło o organizację w Kielcach Koncertu Piosenki Polskiej w miejsce odwołanego festiwalu w Opolu. Prezes Kurski ogłosił, że Telewizja zorganizuje w Kielcach festiwal w całkowicie innej formule niż wszystkie znane tego tylu imprezy. Powiedział też ,że chce by Kielce stały się nową stolicę polskiej piosenki.


  ZOBACZ: Zapis transmisji z konferencji Jacka Kurskiego w Kielcach  W poniedziałek po południu wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut poinformował, że zapowiadany wcześniej Koncert Piosenki Polskiej nie odbędzie się 10 czerwca w kieleckim amfiteatrze.

  We wtorek prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski przyjechał do Kielc. Spotkanie z prezydentem miasta odbyło się w ratuszu. Potem obaj panowie przyjechali do amfiteatru Kadzielnia. Towarzyszyli im poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka, dyrektor kieleckiego ośrodka Telewizji Polskiej Przemysław Predygier i wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

  Około 15 prezes rozpoczęła się konferencja.

  Jacek Kurski powiedział, że Telewizja Polska chce zorganizować w Kielcach festiwal będący nie konkurencję lecz alternatywą dla imprezy w Opolu. Pierwszy koncert zapowiadający nowy festiwal według niego może odbyć się jeszcze w tym roku.

  Według Jacka Kurskiego, pierwszy pełny, nowy festiwal w Kielcach, w całkowicie nowej formule miałby się odbyć w 2018 roku.

  Prezydent Wojciech Lubawski również wyraził chęć współpracy a nawet zapowiedział, że możliwa jest rozbudowa amfiteatru jeśli Telewizja Polska będzie tego potrzebować.

  Porozumienie z miastem ma zostać zwarte na dłuższy okres - panowie mówili o kilkuletniej, być może nawet 10 letniej współpracy. Na dziś obie strony nie podpisały jednak żadnego dokumentu w sprawie współpracy.

  Niestety prezes Kurski nie podał żadnych szczegółów dotyczącej ewentualnej imprezy w Kielcach. - Lista artystów zaproszonych do współpracy nie może być jeszcze upubliczniona ale są już przygotowywane dla nich umowy. Będą to na pewno wykonawcy z najwyższej półki, tworzący muzykę wysokiej jakości, którzy do tej pory nie mieli możliwości prezentowanie się w mediach komercyjnych a są znani z mediów społecznościowych - mówił prezes Telewizji Polskiej.

  Na pewno nie odbędzie się 10 czerwca planowany wcześniej jako alternatywa dla odwołanego Opola koncert w Kielcach.

  Jacek Kurski odniósł się też do sprawy festiwalu opolskiego. Powiedział, że nikt nie chce zabrać Opolu festiwalu - Kielce mają zyskać nową imprezę, w całkowicie innej niż dotychczasowe festiwale formule, która w przyszłości może stać się wielkim festiwalem i rozsławić Kielce jako nową stolicę polskiej piosenki.

  W konferencji uczestniczyła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka, która mocno lobbowała ,by Telewizja Polska zainteresowała się Amfiteatrem Kadzielnia w Kielcach jako miejscem produkcji widowisk telewizyjnych.

  ZOBACZ: Anna Krupka o Festiwalu Piosenki Polskiej w Kielcach  Wokół miejsca, gdzie trwała konferencja zgromadziło się około 10 działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Mieli transparenty z hasłami "Telewizja kłamie", "Nie chcemy Opola w Kielcach", "Tu są Kielce, nie Opole" . Poniżej film z protestu.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się
   Wszystkie komentarze (16) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?