Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała pierwszy mecz o 9. miejsce w PlusLidze z PGE GiEK Skrą Bełchatów

Siatkarze ZAKSY w marnym stylu pożegnali się ze swoimi kibicami.
Siatkarze ZAKSY w marnym stylu pożegnali się ze swoimi kibicami. Wiktor Gumiński
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ulegli PGE GiEk Skrze Bełchatów 1:3 w pierwszym meczu o 9. miejsce w PlusLidze. Był to ostatni w tym sezonie występ kędzierzynian przed własną publicznością.

Mimo że trener ZAKSY Adam Swaczyna desygnował w tym meczu do gry najmocniejszy skład, jego drużyna okazała się tylko lepsza w drugim secie, którego wygrała 25:18.

W pozostałych trzech partiach górą była Skra. Mecz zaczęła od zwycięstwa 25:22. Taki wynik powtórzyła potem w trzeciej odsłonie, a w czwartym secie triumfowała 25:19.

Drugie spotkanie o 9. miejsce odbędzie się w środę 17 kwietnia o godz. 15 w Bełchatowie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 19:25)
ZAKSA: Janusz (2 pkt), Śliwka (8), Smith (2), Kaczmarek (13), Bednorz (18), Pashytskyy (13), Shoji (libero) oraz Kluth (5), Takvam (1), Szymański, Chitigoi (1).
Skra: Łomacz (2), Aciobanitei (3), Lemański (10), Konarski (14), Lipiński (14), Poręba (12), Diez (libero) oraz Nowak, Kupka (2), Petkov (2), Derouillon (7).