Grzegorz Błęka został wicemistrzem Polski juniorów w kajakarstwie

Grzegorz Błęka potwierdził wysoka formę.
Grzegorz Błęka potwierdził wysoka formę. fot. Sebastian Stemplewski
Błęka zajął 2. miejsce w finale wyścigu jedynek na 500 m. Ponadto był także 5. w wyścigu na dystansie dwa razy dłuższym oraz zajął 10. pozycję na 5000 m.

Zawodnik UKS MOS Opole notuje pasmo sukcesów. Przed tygodniem był bardzo blisko brązowego medalu mistrzostw świata juniorów. Na zawodach w Moskwie w dwójce z Karolem Dobrzyńskim (Gwarek Czechowice-Dziedzice) na 500 metrów był 4. W weekend potwierdził swoją wysoką formę podczas finałów mistrzostw Polski juniorów.

Nasz zawodnik zajął 2. miejsce w finale wyścigu jedynek na 500 m. Ponadto był także 5. w wyścigu na dystansie dwa razy dłuższym oraz zajął 10. pozycję na 5000 m.

W Bydgoszczy jednocześnie rozgrywano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Wraz z MPJ to najważniejsze młodzieżowe imprezy w kraju, w których wzięło udział kilkuset kajakarzy. Opolanie w kilku konkurencjach awansowali do finałów A.

Najlepiej spisała się para Karolina Michalczuk i Karolina Markiewicz (UKS MOS Opole), która w rywalizacji na 500 m zajęła 5. miejsce. Ponadto Michalczuk była 5. w finale B na 500 m, a Markiewicz 10. na 3000 m. Ich kolega klubowy Michał Birecki był 9. na 500 m oraz zajął 4. pozycję w finale B na 1000 m. Patryk Pająk (UKS MOS) i Marcin Zakrzacki (OTK Opole) odpadli w półfinałach rywalizacji na 500 i 1000 m. Zakrzacki w wyścigu na 5 km był 22.