Gwardia Opole przegrała sparing z Zagłębiem Lubin 29-35 (18-17)

Piotr Dobrowolski
Przedostatni mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi gwardziści rozpoczęli w następującym zestawieniu: Romatowski, Śmieszek, Piotr Adamczak, Garbacz, Lasoń, Knop i Prokop. W tym zestawieniu nasz zespół w konfrontacji z ekipą z Lubina spisywał się dobrze, a wyróżniała się pierwsza dwójka.

Romatowski zaczął spotkanie od skutecznej obrony, a w sumie w pierwszej części górą był jeszcze pięć razy. Z kolei Śmieszek na cztery akcje przez koło trzy wykorzystał. Po jego trafieniu prowadziliśmy 5-3, ale w kolejnych minutach nie trafiliśmy dwa razy, mieliśmy dwie straty i nie zatrzymaliśmy trzykrotnie Alena Kulenovica. Zagłębie objęło prowadzenie 7-6, a po naszych błędach 13-10.

Wówczas swój popis w bramce rozpoczął Adam Malcher. Obronił cztery akcje rywala, zanotowaliśmy też przechwyt. Po rzutach Pawła Adamczaka i Pawła Prokopa Gwardia wygrywała 18-16. Przez dziesięć minut drugiej połowy raz jedni, raz drudzy prowadzili bramką, kolejne udane interwencje notowali bramkarze. Tyle, że po dwóch własnych błędach Gwardia przegrywała 26-24.

W kolejnych minutach gospodarze mieli sporo kłopotów w ataku, nie pomagała obrona, a w osłabieniu straciliśmy dwie bramki z rzędu i było 29-25. Dystans należało zniwelować, bo trzy razy sam na sam z bramkarzem był Wojciech Knop, a dodatkowo prostą stratę zanotował wychodzący na pozycję Remigiusz Lasoń. Zamiast “dojść" na jedno trafienie Gwardia straciła kolejne dwie bramki i przegrywała 34-29. Ostatecznie uległa Zagłębiu 35-29.

W naszym zespole zabrakło aż pięciu zawodników, którzy borykają się z większymi i mniejszymi urazami. Nie ma od dłuższego czasu Marko Vukcevica, a na trybunach zasiedli Jakub Kłoda, Adam Ciosek, Jakub Płócienniczak i Marcel Migała.

Ostatni sparing przed meczem z Gaz System Pogonią Szczecin (2. lutego) nasz zespół zagra w najbliższą sobotę. W Opolu o godzinie 18.00 podejmuje Górnika Zabrze.

Gwardia: Malcher, Romatowski, Donosewicz - Śmieszek 3, Serpina 2, Swat 1, Knop 4, Drej, Piotr Adamczak 3, Szolc 3, Paweł Adamczak 2, Garbacz 2, Lasoń 2, Kulak 1.