Gwardziści wygrali i świętowali

Oliwer Kubus
Gwardziści świętują awans do ekstraklasy.
Gwardziści świętują awans do ekstraklasy. Oliwer Kubus
I-ligowcy z Opola w ostatnim meczu I ligi pokonali AZS Biała Podlaska i fetowali awans do ekstraklasy.

Gwardia Opole świętuje awans do superligi

Bez względu na wynik spotkania z ostatnia drużyna w tabeli Gwardia miała zapewniony awans, ale walczyła dla kibiców i o zakończenie rozgrywek z zaledwie jedną porażka na koncie. Tymczasem rywale przyjechali z zaledwie ośmioma zawodnikami z pola, na dodatek pogodzonymi ze spadkiem. Juz przed przerwą losy meczu były rozstrzygnięte. Łukasz Kulak umiejętnie wyłączył z gry króla strzelców ligi Maksima Nieswadzbę, bardzo dobrze spisywała się defensywa wymuszająca na rywalach złe rzuty i straty, a w bramce po raz kolejny popisywał się Sławomir Donosewicz. Nasi szczypiorniści trafiali z kontry, z dystansu i z koła, a ze stanu 2-2 doprowadzili do wyniku 12-2 w 14. min. Po dalekich podaniach i rzutach Pawła Swata i Michała Dreja było nawet 17-4, a lider gości Nieswadzba swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w 28. min.

Po przerwie nasze zespół jakby odpuścił. Po dwóch interwencjach Łukasza Romatowskiego i rzucie karnym Pawła Prokopa i kontrze Wojciecha Knopa prowadziła 24-12, ale dwa pudła i dwie straty pozwoliły rywalowi odrobić cześć strat i w 42. min przegrywali 20-26. W przewadze liczebnej gwardziści obronili trzy akcje rywala, skontrowali go i w ciągu dwóch minut wydawało się, że opanowali sytuację (29-21). Stracili jednak trzy bramki z rzędu, a rywale mieli jeszcze słupek i poprzeczkę. Dwie obrony Adriana Fiodora i pewna ręka Prokopa z rzutów karnych dały gospodarzom prowadzenie 35-25, a za chwile jako ostatni z naszych do siatki trafił marcin Śmieszek. W ostatnich sekundach Fiodor obronił rzut Mateusza Rutkowskiego zagrał przez całe boisko, a Mateusz Krzyżanowski ustalił wynik na 39-27.
Po ostatnim gwizdku rozpoczęła się feta z kibicami. Były podziękowania i gratulacje, pamiątkowe puchary, polał się szampan. Kolejny mecz Gwardia zagra wszak w ekstraklasie.

Gwardia Opole - AZS Biała Podlaska 39-27 (22-12)
Gwardia: Donosewicz, Romatowski, Fiodor - Śmieszek 1, Swat 5, Adamczak 3, Knop 4, Szolc 4, Krzyżanowski 2, Kłoda 4, Kulak 3, Drej 4, Serpina 1, Prokop 6, Plócienniczak 2.
AZS: Kubiszewski, Adamiuk, Kursa - Pezda 6, Wędrak 2, Wasiłek 2, Warmijak 6, Nieswadzba 4, Antolak 1, Rutkowski 2.