II liga siatkarek. Historyczna wygrana SMS-u LO II Opole

Oliwer Kubus
Przyjmująca opolskiej drużyny Katarzyna Krawczyk.
Przyjmująca opolskiej drużyny Katarzyna Krawczyk. Oliwer Kubus
Nasz zespół pokonał na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:2.

W czterech poprzednich sezonach zawodniczki z Opola grały w Jaworznie osiem razy (dwa razy obie ekipy spotkały się w play offach) i zaliczyły same porażki. Teraz odniosły historyczną wygraną.

Nasz zespół zagrał klejny dbry mecz w tym sezonie, ale za postawe w końcówce pierwszego seta zasłużył na krytykę. Prowadził w nim już 20:13, ale przegrał do 26. Przy ostatniej piłce tego seta błąd popełnili sędziowie. Nie zauważyli bowiem dotknięcia piłki w bloku przez zawodniczkę gospodarzy. Po twardej walce MCKiS wygrał też drugą odsłonę, ale kolejne należały już do opolanek.

To był ostatni mecz w I rundzie fazy zasadniczej. W tabeli po 11 rozegranych kolejkach nasza drużyna zajmuje 2. miejsce z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo ma lider - Olimpia Jawor.

MCKiS Jaworzno - SMS LO II Opole 2:3 (26, 22, -20, -19, -13)
SMS LO II: Wilk, Moczko, Paczkowska, Gierejkiewicz, A. Grzechnik, Gawlak, Michalak (libero) - Sikora, Godlewska, Krawczyk, Krupa, Zich. Trener Patryk Fogel.