II liga siatkarek. Zespół z Opola znów na czele tabeli II ligi

Przyjmująca opolskiego zespołu Dominika Krupa.
Przyjmująca opolskiego zespołu Dominika Krupa. Sławomir Jakubowski
Zawodniczki SMS-u LO II pokonały w meczu zaległym we własnej hali Olimpię Jawor 3:1.

Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu opolanki wróciły na fotel lidera II ligi. Po 18 meczach mają na koncie 46 punktów i o dwa wyprzedzają AZS Gliwice. Nasze zawodniczki z czwartą drużyną w tabeli wygrały w przekonujący sposób, rewanżując się za porażkę 1:3 z I rundy w Jaworze.

- To, że znów jesteśmy na prowadzeniu powinno nam dać pozytywnego “kopa" przed kolejnymi meczami - przyznała przyjmująca naszej ekipy Dominika Krupa.

Gospodynie w pierwszym secie na początku prowadziły, ale w jego połowie do głosu doszły rywali. Odskoczyły na 20:17 i wygrały do 21. W następnych odsłonach lepsze były nasze zawodniczki, choć w III set zaczął się od prowadzenia Olimpii 8:0.

- Zwycięstwo cieszy, ale powinniśmy unikać przestojów jakie się nam zdarzały w tym spotkaniu - oceniała Krupa.

W naszym zespole świetnie funkcjonował blok. Dobrze też wyglądała gra w obronie. W ataku natomiast mogła się podobać zwłaszcza Katarzyna Krawczyk.

SMS LO II Opole - Olimpia Jawor 3:1 (-21, 20, 20, 18)
SMS LO II: Wilk, Moczko, Zich, Gierejkiewicz, A. Grzechnik, Paczkowska, Michalak (libero) - Krawczyk, Krupa, Sikora, Gawlak. Trener Paryk Fogel.