II liga szczypiornistów. Zwycięstwo OSiR-u Komprachcice

Bramkarz OSiR-u Tomasz Oleksyn.
Bramkarz OSiR-u Tomasz Oleksyn. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół w meczu rozegranym awansem pokonał we własnej hali autsajdera tabeli - Start Konin 31-23.

Wysokie zwycięstwo naszego zespołu nie może dziwić. OSiR to bowiem zespół z górnej połówki tabeli, a Start we wcześniejszych 11 meczach zanotował komplet porażek.

Tymczasem przebieg pierwszej połowy spotkania był zaskakujący. Goście niemal cały czas prowadzili (najwyżej różnicą trzech bramek), a do remisu naszej ekipie udało się doprowadzić tuż przed zakończeniem tej odsłony. Bohaterem tej części gry był bramkarz gości Jakub Kujawiński.

- Długo się rozkręcaliśmy - stwierdził rozgrywający OSiR-u Krzysztof Juros. - Przespaliśmy pierwszą połowę. Nasza skuteczność w niej była bardzo słaba. Po przerwie już jednak mecz toczył się całkowicie pod nasze dyktando.

Dla OSiR-u był to ostatni w tym roku mecz we własnej hali.Dzięki temu, że rozegrał go wcześniej jego zawodnicy ten weekend będą mieli wolny.

W tabeli zespół z Komprachcic z 15 punktami na koncie po 12 rozegranych meczach zajmuje 4. miejsce w grnie 14 zespołów. Ma jednak co oczywiste o jeden mecz rozegrany więcej niż inne zespoły z czołówki.

OSiR Komprachcice - Start Konin 31-23 (12-12)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - Cichoń 6, Skonieczka 1, K. Juros 7, Bus 3, Sękowski 5, Ungier 7, O. Jendryca, T. Juros 1, D. Jendryca 1. Trener Mirosław Nawrocki.