Jeździectwo. Dwie olimpijskie nominacje dla młodzieży z Lewady

Redakcja
Archiwum klubowe
Julia Rogowska na Rainbow i Jan Limburski na Butterfly zakwalifikowali się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentanci Lewady Zakrzów bardzo dobrze spisali się w Bilczy (woj. świętokrzyskie) podczas eliminacji.

Młodzi zawodnicy Lewady startujący w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nie zawiedli i pewnie wywalczyli kwalifikację do zawodów finałowych.

W kategorii dużych koni Julia Rogowska na Rainbow prowadziła po pierwszym dniu rywalizacji, wygrywając oba półfinałowe konkursy. W konkursie finałowym uzyskała notę 65,778% i ponownie zwyciężyła.
Ostatecznie po trzech startach Julia Rogowska z łączną notą 200,932% zwyciężyła w całych eliminacjach OOM.

Jan Limburski na Butterfly w półfinałowych konkursach zajmował 4. i 2. miejsce. W finałowym przejeździe z notą 64,222% zajął 2. miejsce i ostatecznie zakończył eliminacje na 3. pozycji (łączna nota 193,457%).

Oboje wywalczyli prawo startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu, które odbędą się w lipcu.