Jiu jitsu. Dwa medale naszych zawodników na mistrzostwach Polski

Zdobywca złotego krążka - Paweł Tomalik.
Zdobywca złotego krążka - Paweł Tomalik. Sławomir Jakubowski
Krajowy czempionat w rywalizacji w formule bez kimon odbył się w Luboniu koło Poznania.

Startowało na nim czterech zawodników klubu Lutadores Opole. Najlepiej spisał się Paweł Tomalik. Ten 27-letni zawodnik, który jest także instruktorem w opolskim klubie, zdobył w znakomitym stylu złoty medal w kategorii purpurowych pasów w wadze do 79,5 kg.

- Paweł pokazał charakter, wolę walki i bardzo silną psychikę - ocenia główny trener klubu Lutadores Damian Grabowski. - Wcześniej zawsze zajmował miejsce na podium, ale ten złoty medal mu się wymykał. Na tych mistrzostwach wszystkie swoje walki wygrywał przed czasem i tym samym udowodnił, że w pełni zasługuje na ten purpurowy pas, na który niedawno został promowany.

Srebrny medal, co także należy uznać za duży sukces, w kategorii białych pasów w wadze do 79,5 kg wywalczył inny z naszych zawodników - 25-letni Bogumił Grzebieniowski, który w opolskim klubie ćwiczy od półtora roku.

W mistrzostwach wystąpiło jeszcze dwóch opolskich wojowników: Roman Baldy i Adam Mielczarek. Obaj niestety nie przedarli się do strefy medalowej, odpadając w eliminacjach.