Jogurt i maślanka z OSM Głubczyce nagrodzone w programie Doceń polskie

Oprac. Edh
Eksperci programu ocenili zgłoszone artykuły spożywcze pod względem smaku, wyglądu i adekwatnej do jakości ceny.
Eksperci programu ocenili zgłoszone artykuły spożywcze pod względem smaku, wyglądu i adekwatnej do jakości ceny. archiwum firmy
Dwa wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Głubczyce zdobyły certyfikaty programu ''Doceń polskie'' oraz tytułu Top Produkt.

Wśród artykułów spożywczych, które zdobyły certyfikat podczas XIII audytu zorganizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie'' znalazły się dwa wyroby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Głubczyce.

Nagrodzone produkty to Maślanka głubczycka 1,5 % oraz Jogurt typu greckiego. Certyfikacja miała miejsce 9 lipca w Krakowie. Tego dnia Loża Ekspertów programu oceniła wszystkie zgłoszone artykuły spożywcze i wyróżniła te z z nich, które cechują się doskonałym smakiem, odpowiednim wyglądem i adekwatną do jakości ceną.

Do audytu zakwalifikowano tylko żywność posiadającą tzw. polski akcent – produkowaną z rodzimych składników, wg tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju.

Każdy ekspert przyznał wyrobom punkty w skali 1-10 za wymienione atrybuty (smak, wygląd, stosunek jakości produktu do jego ceny). Zarówno Maślanka głubczycka, jak i Jogurt typu greckiego uzyskały maksymalną liczbę punktów, dzięki czemu zdobyły nie tylko certyfikat ''Doceń polskie'', lecz także tytuł Top Produkt.
Miano to jest zarezerwowane dla wyrobów najwyższej jakości, którym jurorzy przyznali same ''10''.

Loży Ekspertów przewodniczył Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel Fundacji Klubu Szefów Kuchni, autor wielu przewodników kulinarnych. W komisji oceniającej żywność zasiadają wyłącznie osoby z długoletnim doświadczeniem w branży spożywczej. Jednym z członków Loży jest przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronat honorowy nad programem ''Doceń polskie'' sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Godło programu to dla konsumentów wskazówka; dowód, że nagrodzony nim wyrób został sprawdzony przez ekspertów, uzyskał ich pozytywną opinię, a przez to jest wart uwagi – podkreśla Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''.

Co oznacza zdobycie certyfikatu dla głubczyckiej spółdzielni? - Program ''Doceń polskie'' ma charakter ogólnopolski, wyróżnienie pozwala więc zaistnieć firmie również w świadomości konsumentów spoza regionu, na terenie którego producent ma swoją siedzibę. Przez najbliższe 24 miesiące, bo na taki okres przyznawane są certyfikaty, wytwórca nagrodzonej żywności będzie mógł ją promować znakiem ''Doceń polskie'', do firmy należy decyzja w jaki sposób wykorzysta możliwości wiążące się z posiadaniem certyfikatu programu – podsumowuje M. Bielski.

Celem programu "Doceń polskie" jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu "Doceń polskie" zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia, która tworzy Lożę Ekspertów. Zasiada w niej m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Twórca programu "Doceń polskie" jest  także organizatorem projektu BlogerChef  – przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. Celem projektu jest propagowanie wspólnego gotowania wśród pasjonatów kuchni, którzy swoją wiedzą i przepisami dzielą się w Internecie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi, warsztatom i pokazom kulinarnym, blogerzy mają okazję do spotkań, poznawania nowych miejsc i produktów, wymiany doświadczeń, nauki oraz dobrej zabawy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska