Juniorzy ASPR Zawadzkie w finale MP

Denis Hertel, najlepszy strzelec turnieju półfinalowego.
Denis Hertel, najlepszy strzelec turnieju półfinalowego. Sławomir Jakubowski
Nasze zespół wygrał swój turniej półfinałowy i awansował do najlepszej ósemki, która zagra w finale Mistrzostw Polski. Ten zaplanowano na 10-15. marca.

W Obronikach Wielkopolskich rywalami podopiecznych trenerów Łukasza i Michała Morzyków były: tamtejsza Sparta, KSSPR Końskie i Padwa Zamość. ASPR rozpoczęła rywalizację od remisu ze Spartą 30-30, choć w 55. min prowadziła czterema bramkami. Wynik ten i tak otwierał drogę do awansu. Następnie zgodnie z planem nasi szczypiorniści pokonali 40-31 najsłabszą w stawce ekipę z Zamościa.

W ostatnim meczu piłkarze z Zawadzkiego musieli pokonać Końskie i cel osiągnęli. Mecz był wyrównany, do przerwy KSSPR prowadziło jedną bramką, ale zakończył się sukcesem Opolan 34-32. ASPR wygrała tym samym grupę, Piotr Puszkar został uznany za najlepszego bramkarza, a Denis Hertel sięgnął po koronę króla strzelców, zdobywając w każdym meczu niemal połowę bramek dla drużyny. Oprócz nich grali: Zagórowicz, Garbowski, Szulc, Kwasik, Hajduk, Zyzik, Szlensog, Kobylak, Piesiak, Jagiela.

Finał odbędzie się w dniach 10-15. marca, a gospodarz nie jest znany. Wystąpią w nim: ASPR Zawadzkie, Kusy Szczecin, Wisła Płock, UMKS PMOS Chrzanów, Vive Targi Kielce, Sparta Oborniki Wlkp, Śląsk Wrocław i MTS Kwidzyn.