Kajakarz z Opola "o włos" od medalu mistrzostw świata

Tomasz Moździerski (z lewej) ze swoim trenerem Krzysztofem Bilem.
Tomasz Moździerski (z lewej) ze swoim trenerem Krzysztofem Bilem. archiwum
Tomasz Moździerski (OTK Opole) zajął 4. miejsce w rywalizacji parakajakarzy.

Wczoraj w Moskwie rozpoczęły się mistrzostwa świata w kajakarstwie, a w polskiej reprezentacji znalazło się dwóch zawodników z naszego regionu.

Pierwsi rywalizowali sportowcy niepełnosprawni w parakajakarstwie. W stawce startujących był 18-letni Tomasz Moździerski. Podopieczny trenera Krzysztofa Bila z klubu OTK Opole ma już w swojej niedługiej karierze medale mistrzostw świata i Europy, a w Moskwie walczył o kolejny. Niewiele mu do niego zabrakło. W wyścigu na 200 m zawodników o mniejszym stopniu niepełnosprawności z czasem 52,516 sek. zajął 4. miejsce. Do trzeciego - Wiktora Potanina z Rosji najmłodszy w stawce startujących Moździerski stracił zaledwie 0,16 sek. Zwyciężył Australijczyk Curtis McGrath (48,596 sek.).

W zasadniczej części rywalizacji. Polskę reprezentować będą 23 osoby, a nasz kraj ma kilka szans medalowych. W reprezentacji znalazł się również 25-letni Piotr Kuleta (AZS Politechnika Opole). Dwa lata temu na igrzyskach w Londynie zajął 9. miejsce w rywalizacji indywidualnej kanadyjkarzy na 1000 m. W stolicy Rosji wystąpi w osadzie kanadyjkarzy C-4 na dystansie 1000 m. Polska "łódka" w sobotnim finale walczyć będzie z ośmioma innymi. Za partnerów w Kuleta ma: Mateusza Kamińskiego (OKSW Olsztyn), Marcina Grzybowskiego i Michała Kudłę (obaj Posnania Poznań).