Karate. Alicja Zalecińska znów trzecia

Walczy Alicja Zalecińska.
Walczy Alicja Zalecińska. Klubowe
W Mysidle koło Warszawy odbył się drugi turniej eliminacyjny Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Ponownie na podium stanęła zawodniczka z Kluczborka.

Tak jak na inaugurację tegorocznych zmagań Maria Depta (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) spotkały się w finale rozgrywek, ale tym razem zakończenie było jednak inne. Zwyciężyła bowiem Depta i po dwóch turniejach obie zawodniczki mają na koncie po 15 punktów. Z kolei reprezentująca Kluczborski Klub Karate Alicja Zalecińska ponownie wywalczyła trzecią lokatę i dzięki temu ma na swoim koncie 12 punktów.

Wszystko wyjaśni się w Lublinie podczas finału (30. kwietnia), a nasza zawodniczka ma przed nim dwa punkty przewagi nad Klaudią Piórek (Samuraj Gniezno).

Rywalizację mężczyzn zakończyła bardzo ciekawa walka finałowa pomiędzy Damianem Pawlikiem (KK Pruszków), a Michałem Sową (MUKS Bytom). Skuteczne i efektowne akcje w wykonaniu Pawlika przyniosły mu zwycięstwo i 8 punktów. Liderem ligi został jednak Michał Sowa, który kolejny już raz walczył w finale i zgromadził w sumie 14 punktów.

Damian Tomasik (Sokół Aleksandrów Łódzki) ponownie zajął 3. miejsce i w klasyfikacji punktowej po dwóch turniejach wraz z Rafałem Wajdą (Krakowski KKT) mają po 12 punktów i 2. lokatę. Tym razem nieco słabiej wypadł Dawid Rojowski (Kluczborski KK). Po tym jak w pierwszym turnieju był czwarty, tym razem wywalczył dwa punkty za 7. miejsce i w klasyfikacji ligi spadł zajmuje wraz z dwoma innymi karatekami miejsca 5-7. Wszyscy mają po siedem punktów.

W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w karate tradycyjnym, który rozegrany zostanie 28 maja w Dojo - Stara Wieś.