Karate Kyokushin. Opolanki przywiozły z Austrii dwa medale

Aleksandra Radziewicz (z lewej) i Natalia Żmuda.
Aleksandra Radziewicz (z lewej) i Natalia Żmuda. fot. Archiwum klubowe
Dwa medale na zawodach w Wiedniu wywalczyli zawodnicy Opolskiego Klubu Karate Kyokushin. W stolicy Austrii odbyły się otwarte mistrzostwa tego kraju.

W turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z 13 krajów. W tej stawce było też ośmioro reprezentantów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, a dorobkiem ich startu były dwa medale.

Nasza najlepsza zawodniczka - Aleksandra Radziewicz (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy) była najlepsza w konkurencji kata (pokazy) wśród seniorek.

Drugi medal, srebrny, wywalczyła Paulina Żmuda z Niemodlina. Zdobyła go w kata dziewcząt do lat 14. W pozostałych konkurencjach startowali: Agata Godoś, Paweł Wiśniewski, Łukasz Piszczek, Dawid Bien, Rafał Rajski oraz Anna Kolasińska.

Ta ostatnia była najbliżej finału. Zakończyła swój start na 5. miejscu, a do finału przechodziły tylko cztery zawodniczki.