Karate. Nasi reprezentanci rywalizowali w dwóch dużych turniejach

Natalia Szponder z Nidanu Zawadzkie zdobyła dwa złote medale mistrzostw kraju oraz dwa srebra "Harasuto Cup”. Klubowe
Ważniejszy z nich odbył się w Karpaczu, gdzie krajowa czołówka (ponad 120 zawodników z kilkudziesięciu klubów) rywalizowała o medale Mistrzostw Polski WKF.

Doskonale spisali się karatecy Nidanu Zawadzkie, którzy zanotowali najlepszy start w historii i w klasyfikacji medalowej zajęli 2. miejsce, ustępując tylko Bodaikan Szczecin.

Zaledwie siedmioosobowa grupa z Zawadzkiego zdobyła pięć medali. Najcenniejsze - mistrzowskie tytuły padły łupem drużyny kobiecej zarówno w walkach (kumite) jak i pokazach (kata).

W obu konkurencjach Nidan reprezentowały: Natalia Szponder, Ewa Zajdel i Karolina Trepka. Poza tym Trepka stanęła na najniższym stopniu podium indywidualnie w kumite do 50 kg, a Grejner była trzecia w kumite do 68 kg. Tytuł wicemistrzów kraju wywalczyli zespołowo karatecy z Zawadzkiego, którzy w składzie Dariusz Sworeń, Bartłomiej Barański i Patryk Szarek sięgnęli po srebro w konkurencji pokazów.

Medale na Opolszczyznę trafiły także za sprawą dwóch zawodniczek Zarzewia Prudnik. Brąz wywalczyły bowiem Magdalena Kubatek w kata oraz Dominika Wyszyńska w kumite do 50 kg.

Wcześniej Opolanie startowali z powodzeniem w Łodzi, gdzie odbył się Międzynarodowy Turniej "Harasuto Cup". Na starcie stanęło około 750 zawodników z 17 państw, reprezentujących 71 klubów. Nasi karatecy wielokrotnie kończyli rywalizację w czołowej "ósemce". Żaden z naszych reprezentantów nie wygrał swojej konkurencji, ale zdobyli dziesięć miejsc na podium.
Druga była Szponder (dwukrotnie: kumite seniorek do 55 kg oraz kumite do lat 21 do 60 kg, Nidan), Julia Niżyńska (kata do lat 14, Zarzewie), Bartosz Mączka (kata do lat 21, Nidan), Łukasz Bartoszewski (kumite katedów do 57 kg, Zarzewie),
3. miejsca wywalczyli z kolei: Izabela Piechota (kata seniorek, ShotokanKrapkowice), Michał Kowalewicz (kata kadetów oraz kumite kadetów +70 kg, Shotokan), Adam Kalinowski (kumite kadetów +70 kg, Nidan), Bartoszewski (kumite kadetów +70 kg, Zarzewie), Szymon Cieślik (kata do lat 14, Karate-Do Głubczyce).