Karate. Opolska młodzież z kolejnymi tytułami

Filip Kowalkowski
Zawodnicy z kilku opolskich klubów należą do krajowej czołówki i z każdego startu przywożą worek medali. Opolanie dobrą formę potwierdzili na mistrzostwach Polski.

Po udziale w dwóch międzynarodowych turniejach w Łodzi i Bielsku-Białej, gdzie nasi karatecy stawali na podium, udali się oni na mistrzostwa kraju juniorów młodszych (14-15 lat), juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-21 lat) w karate WKF. W Białymstoku stawiło się około 350 zawodników z 39 klubów, a poziom był bardzo wyrównany i wysoki. Tym bardziej cieszą medale.

Mistrzyniami kraju zostały prudniczanki z Zarzewia w kata drużynowym juniorek młodszych (Julia Niżyńska, Magdalena Kruczek i Karolina Żelasko), a indywidualnie najlepiej wypadła Niżyńska, która w walce o brąz pokonała Żelasko. Swoją szansę przegrała na tym etapie Kruczek. Dopiero w finale kata do lat 21 porażki doznał kędzierzynian Aleksander Adamów, a drużyna kata juniorek młodszych z Bushido Kędzierzyn-Koźle: Magdalena Lewandowska, Bogumiła Placek i Paulina Sobol w półfinale przegrała z zawodniczkami Zarzewia i stanęła na najniższym stopniu podium

Dwa medale trafiły do Nidanu Zawadzkie. Srebro wywalczyła Wiktoria Grejner w kumite juniorek (kat. +59 kg), a brąz Ewa Zajdel w kumite młodzieżowców (kat. 68 kg). Z kolei Shotokan Krapkowice wzbogacił się o brąz, a postarała się o niego Julia Wocka (kata juniorek). Na najniższym stopniu podium stanęli także: Szymon Baracz (Zarzewie, kata juniorów), Kruczek (kumite juniorek młodszych 54kg), Łukasz Bartoszewski (Zarzewie, kumite do lat 21 kat. 67kg) i Alicja Piątek (Zarzewie, kata młodzieżowców.

Bardzo niewiele zabrakło do szczęścia kilku innym naszym reprezentantom, którzy sklasyfikowani zostali tuż za podium. Na 5. lokatach zmagania ukończyli: Emilia Ratajska (Zarzewie, kata juniorek), Kruczek (Zarzewie, kata juniorek młodszych), Michał Szostecki (Nidan, kumite juniorów kat. 76 kg), Kacper Barcz (kata juniorów młodszych, Zarzewie), Kamil Bartoszewski (Zarzewie, kumite juniorów młodszych kat. 70kg), Dominik Foltyn (Bushido, kumite do lat 21 kat. 67kg), Paweł Sucharzewski (Bushido, kata juniorów),Mateusz Michalski (Bushido, kata do lat 21), Krzysztof Knapik (Bushido, kumite juniorów kat. 76kg).