Karate. Polish Open i jedenaście medali Opolan

Start zawodników z Opolszczyzny przyniósł 11 medali.
Start zawodników z Opolszczyzny przyniósł 11 medali. Karate-do Shotokan Krapkowice
W Bielsku-Białej krajowa czołówka i karatecy z Europy rywalizowali w Polish Open, które było jednocześnie X Grand Prix miasta.

W zawodach uczestniczyło ponad 1200 zawodników z 31 państw, reprezentujących ponad 150 klubów. Swoją reprezentację miała Opolszczyzna, a najwyżej w klasyfikacji medalowej znaleźli się zawodnicy Zarzewia Prudnik, których sklasyfikowano na 28. miejscu, za sprawą trzech medali w różnych kolorach. W sumie Opolanie wywalczyli jedenaście krążków, ale ten najcenniejszy tylko jeden.

Zdobył go prudniczanin Oskar Szkolnicki w kata 8-latków. Stanął on jeszcze na drugim stopniu podium w swojej kategorii w kata i był piąty w walkach U10 wagi do 30 kg. Brąz w kata juniorek przypadł jego klubowej koleżance Julii Niżyńskiej, która była też piąta w kata juniorek. Na tej samej lokacie walki w kategorii do lat 21 (-75 kg) zakończył turniej Łukasz Bartoszewski (Zarzewie).

W dorobku Nidanu Zawadzkie znalazły się srebro i brąz. To pierwsze wywalczyła Natalia Szponder w konkurencji kumite seniorek (-55 kg). Drugi z kolei zdobyła Wiktoria Grejner w kumite juniorek (open). Trzy razy na podium uplasowali się krapkowiczanie z klubu Karate-do Shotokan. Druga była w kata seniorek Izabela Piechota, a trzecie lokaty zajęli: Marta Cieślak (kata 9-latek) i Michał Kowalewicz (kata U21). Na 5. pozycjach sklasyfikowano z kolei Kowalewicza w kata seniorów i Wojtek Nowak kumite (11-latków, kat. +40kg)

Brąz w kata wywalczyła Anna Paruszewska (Karate-do Głubczyce) w gronie 8-latek, a w stawce juniorów Szymon Cieślik. Inne zawodniczki z Głubczyc 9-letnie Marta Fiet i Wiktoria Sawickie były piąte w kata, tak jak rok starszy Klaudiusz Leliński.
Raz na podium stanął reprezentant Bushido Kędzierzyn-Koźle, a dokładnie drużyna, bo srebro wywalczyły w kata kadetki i juniorski. W kata kategorii U21 piąty był z kolei Mateusz Michalski (Bushido).