Karate. Zalecińska i Rojowski walczą w lidze

Alicja Zalecińska, zawodniczka Kluczborskiego Klubu Karate.
Alicja Zalecińska, zawodniczka Kluczborskiego Klubu Karate. Klubowe
Drugie starcie w ramach Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego rozegrano w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle pod Warszawą. W stawce ośmiu zawodników i zawodniczek są zawodnicy z Kluczborka.

Druga eliminacja zakończyła się zwycięstwem Marii Depty (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Michała Sowy (MUKS Bytom). W finale kobiet ponownie spotkały się Depta z Agnieszką Sajdutką (AKT Rzeszów). Turniej tym razem wygrała Depta – powtórzyła się więc historia sprzed roku, kiedy to obie zawodniczki rywalizowały w finałach dwóch pierwszych turniejów i w tej samej kolejności odnosiły zwycięstwa.

Depta i Sajdutka są doświadczonymi i bardzo utytułowanymi zawodniczkami, a po dwóch turniejach zgromadziły po 15 punktów. Trzecią pozycję wywalczyła ponownie Klaudia Mleko (Krakowski KKT) i tym samym zgromadziła już 12 punktów. Na 4. lokacie zmagania ukończyła Alicja Zalecińska (Kluczborski Klub Karate). Zdobyła pięć punktów i w „generalce” jest tuż za podium z 9. punktami.

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Sowa, pokonując w finale Pawła Tomasika (AKT Niepołomice). Trzeci ponownie był Damian Tomasik (Sokół Aleksandrów Łódzki). Sowa zgromadził już 15 punktów i prowadzi w klasyfikacji PLKT. Po 12 punktów mają Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Damian Tomasik i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). Sytuacja jest więc ciekawa. W finałowym turnieju ligi zapowiada się zacięta rywalizacja o podium.

Nie zajmie go Dawid Rojowski (Kluczborski Klub Karate), który w Mysidle nie zdobył punktów i z jednym na koncie jest ósmy w klasyfikacji łącznej.

Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego rozegrany zostanie 29 kwietnia w Gdańsku. W tym roku celem jest wyłonienie reprezentacji Polski na IX Puchar Świata, który odbędzie się 3 czerwca w Łodzi.