Kickboxing i jiu-jitsu. Młodzieżowe mistrzostwa Śląska w Tułowicach

Jacek Popek z klubu Forca Brava Opole był najlepszy w wadze do 83 kg w brazylijskim jiu-jitsu. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci klubów z Opola zdominowali rywalizację w brazylijskim jiu-jitsu, wygrywając pięć z sześciu konkurencji.

Z klubu Forca Brava na najwyższym stopniu podium stanęło czterech zawodników: Kevin Nolbert (kat. do 17 lat; waga do 69 kg), Adam Pluta (do 19 lat; 78 kg), Sebastian Walkowiak (do 20 lat; 78 kg) oraz Jacek Popek (do 21 lat; 83 kg).

Do tego trzeba też dodać 2. miejsce Marcina Borsuka (do 20 lat; 78 kg) i nic dziwnego, że Forca Brava wygrała klasyfikację drużynową.

Zawodnicy klubu Lutadores z Opola zdobyli natomiast trzy medale. Złoty wywalczył Damian Laszuk (do 22 lat; 96 kg), a brązowe: Bartosz Leszuk (do 17 lat; 69 kg) oraz Wojciech Cyckowski (do 19 lat; 78 kg).

Do dorobku dołożyli się jeszcze przedstawiciele trzech innych naszych klubów. Srebrne krążki wywalczyli: Mateusz Kawulok z klubu Kobudo Chrzelice (do 21 lat; 83 kg) i Paweł Kuczuk (do 22 lat; 96 kg). Ten drugi to zawodnik Kou Bu Kai Opole. Za nim uplasował się jego klubowy kolega Patryk Ball, a za zawodnikiem z Chrzelic był inny reprezentant Kou Bu Kai - Stanisław Cwarno.

Brązowy medal zdobył jeszcze Wojciech Jaworski (Bushi Namysłów) w kategorii do 17 lat i w wadze do 69 kg.

W kickboxingu nasi przedstawiciele stawali na podium cztery razy. Dwa medale zdobyli zawodnicy Kou Bu Kai Opole: złoty Mateusz Olech (do 17 lat; 60 kg) i srebrny Łukasz Olech (do 15 lat; 55 kg) i dwa także reprezentanci Bushi Namysłów. Było to srebro Wojciecha Jawoskiego (do 17 lat; 60 kg) i brąz Adriana Putowskiego (do 15 lat; 55 kg).