Klasa okręgowa [2. kolejka]. Prowadzą Olimpia Lewin Brzeski i Korona Krępna

Korona Krępna po dwóch awansach z rzędu nie zwalnia tempa.
Korona Krępna po dwóch awansach z rzędu nie zwalnia tempa. Mirosław Szozda
Za nami druga kolejka w obu grupach. Nie brakowało emocji i mnóstwa bramek.

W grupie pierwszej nie biorą jeńców Olimpia Lewin Brzeski i Unia Kolonowskie. Oba zespoły znowu bardzo wysoko wygrały swoje mecze. I to znowu z naprawdę solidnymi ekipami. Komplet wygranych ma także KS Krasiejów, który nie dał szans Żubrom.

Na przeciwległym biegunie bez punktu aż cztery drużyny w tym tak solidne jak Wiking-Rodło Opole czy Mechnice.

Zwraca uwagę także kolejny świetny „powrót Orła Źlinice”. Tydzień temu podopieczni Tomasza Copika zdobyli dwa gole w doliczonym czasie gry, teraz po 35. minutach przegrywali 0-2, a wygrali 4-2.

Jeszcze bardziej niesamowita końcówka w Łubnianach. Tam w 70 minucie było tylko 0-1, skończyło się aż 5-2 dla gospodarzy.

Śląsk Łubniany - Mechnice 5-2
Bramki:
Kaique Augusto (dwie), Słowik, Dobrzyński, Leckner - Khomonczak, Pudełko.

Unia Kolonowskie - Start Jełowa 6-0
Bramka:
Kwasik (trzy), Włoch (dwie), Krzywoń.

Orzeł Źlinice - GKS Piomar Przywory-Tarnów Opolski 4-2
Bramki:
Kuc, Durda, Błazy, Koc - Goliński, Lewandowski.

Olimpia Lewin Brzeski - Motor Praszka 5-1
Bramki:
Kowalski (dwie), Jankowski (dwie), Węgłowski - Panek.

Żubry Smarchowice Śląskie - KS Krasiejów 1-4
Bramki:
Stadniczuk - Machnik (dwie), Lipp, Słupik.

Victoria Chróścice - Wiking-Rodło Opole 1-0
Bramka:
Blacha.

Ligota Turawska - Hetman Byczyna 3-0
Bramki:
Karnatowski (dwie), Steczek.

Mecz MKS Wołczyn - TOR Dobrzeń Wielki przełożono na 28.08.

W grupie drugiej zwraca uwagę fakt, iż aż pięć meczów z ośmiu wygrali goście.

Do tego bardzo dobrze idzie beniaminkom. W tej strefie jest ich kwartet i żaden z nich nie jest poniżej dziewiątego miejsca w tabeli. Ba! Jeden nawet przewodzi stawce, a jest to Korona Krępna. Z kolei Fortuna Głogówek imponuje defensywą, bo jaka jedyna w tym gronie nie straciła jeszcze gola.

Bardzo dobrze poczyna sobie także KS Twardawa. Team uratowany przy zielonym stoliku przed spadkiem wygrał właśnie drugi mecz i jest wiceliderem tabeli. Tym razem w ich szeregach zaimponował Bartosz Remień, który popisał się hat trickiem.

Trzy gole na swoim koncie zapisał także Mateusz Woszko z Chrząstowic. Jeszcze lepszy rezultat indywidualny uzyskał jednak Adrian Sładek, który w derbach LKS Ujazd - Naprzód Ujazd-Niezdrowice, wygranych przez gości 0-4, zdobył wszystkie bramki.

Aż pięć drużyn za to jest bez choćby punktu na koncie. W tym gronie naprawdę solidne ekipy jak m. in. Sokół Niemodlin i Victoria Cisek..

Sokół Niemodlin - KS Twardawa 4-5