Kolarstwo torowe. Andrzej Bartkiewicz najlepszy w kraju

Andrzej Bartkiewicz potwierdził, że na dystansie 4 km nie ma sobie równych w kraju. Sławomir Jakubowski
Andrzej Bartkiewicz (Ziemia Brzeska) najlepszy w kraju na 4 km na dochodzenie.

Mistrzostwa Polski odbyły się na nowoczesnym torze w Pruszkowie. Startowali na nich także zawodnicy Ziemi Brzeskiej.

Znakomicie w wyścigu na dystansie 4 km na dochodzenie spisał się Andrzej Bartkiewicz. Niespełna 22-letni zawodnik tak jak przed rokiem wywalczył w tej konkurencji tytuł mistrzowski. Reprezentant naszego klubu miał czas 4.35,792.Drugi w klasyfikacji Adam Stachowiak (Bank BGŻ) miał sporą stratę, bo konkurencję ukończył z czasem 4.36,962.

Bartkiewicz po raz kolejny potwierdził jak wszechstronnym jest zawodnikiem. Z powodzeniem startuje bowiem również w szosowej, jak i przełajowej odmianie kolarstwa.

Złoto Bartkiewicza było jedynym medalem wywalczonym w Pruszkowie przez naszych reprezentantów. Blisko miejsca na podium był jednak duet Ziemi Brzeskiej Szymon Godras - Jakub Kaczmarek w konkurencji madison (30 km). Para brzeskiego klubu zajęła 4. miejsce.
Trójka naszych reprezentantów startowała również w innych konkurencjach na mistrzostwach.

We wspomnianym, tak szczęśliwym dla Bartkiewicza wyścigu na 4 km na dochodzenie, Godras zajął 16. miejsce, a Kaczmarek uplasował się tuż za nim.

W scratchu nasi zawodnicy też zajęli lokaty koło siebie. Bartkiewicz był 10., a Godras 11. W wyścigu punktowym Godras został sklasyfikowany na 10. pozycji. Natomiast w omnium (wieloboju obejmującym wszystkie konkurencje) Godras zajął 14., a Kaczmarek 16. lokatę.
Świetnie na mistrzostwach zaprezentowali się pochodzący z Opolszczyzny zawodnicy, który już reprezentują inne kluby.

Prawdziwym multimedalistą imprezy był Adrian Tekliński (Bank BGŻ). Zmagania zakończył on z sześcioma medalami na koncie. W jego dorobku znalazły się trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Dorobek Krzysztofa Maksela (Stal Grudziądz) to dwa złote i srebrny medal. Wojciech Pszczolarski (KLTCKonin) zdobył natomiast jeden złoty krążek.