Kolarstwo torowe. Brzeżanie w czołówce mistrzostw Polski

Dominika Żukowska wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie.
Dominika Żukowska wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie. fot. Archiwum prywatne
W mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców zawodnicy z Brzegu zdobyli trzy złote i cztery srebrne medale.

Bohaterką mistrzostw rozegranych w Pruszkowie koło Warszawy była kolarka LMGKK Ziemia Brzeska 1895 PSV Passau Dominika Żukowska, która w kategorii juniorek trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

Wygrała sprint, wyścig na 500 m, keirin (jazda za motocyklem), a w konkurencji scratch (160 okrążeń toru) została wicemistrzynią kraju w swojej kategorii.

- Dominika uznana została najlepszą zawodniczką imprezy i zaraz po ich zakończeniu wyjechała z reprezentacją na mistrzostwa świata juniorów, które rozegrane zostaną we Włoszech - poinformował Franciszek Moszumański, trener z Brzegu.

- Nasze sukcesy należy przypisać bardzo dobrej współpracy z naszym nowym sponsorem. Szczególnie pomaga nam, zarówno organizacyjnie jak i pod względem wyposażenia w sprzęt, jej menadżer Wiesław Ciasnota.

W kategorii do lat 23 na 4000 m, znakomicie zaprezentowała się brzeska drużyna w składzie: Mateusz Majdanik, Andrzej Bartkiewicz, Wojciech Pszczolarski, Szymon Godras. Brzeżanie minimalnie przegrali rywalizację o mistrzowski tytuł z najlepszą aktualnie polską drużyną Stalą Grudziądz.

Oprócz srebrnego medalu wywalczonego w drużynie, jeszcze dwa takiego samego koloru przywiózł Bartkiewicz.

(fot. fot. Archiwum prywatne)

Wicemistrzem Polski został on w konkurencji scratch U-23, a jego koledzy zajęli w niej miejsca: 10. Majdanik, 12. Pszczolarski, 18. Damian Zagajski. Czwórka tych kolarzy rywalizowała w klasyfikacji indywidualnym, w konkurencji omnium (składa się z 6 wyścigów). Bartkiewicz był 2., Majdanik 10, Pszczolarski 14, Zagajski 17.

W sprincie drużynowym nasza drużyna (kategioria U-23): Godras, Majdanik i Zagajski, minęła metę na 6. pozycji. W wyścigu punktowym, Zagajski był 6., Pszczolarski 7., a Wojciech Malec na 1000 m juniorów sklasyfikowany został na 6. miejscu.

Pozostałe lokaty zawodników z Brzegu - 4000 m juniorów drużynowo: 11. (Wiktor Mrozek, Mateusz Mazepa, Malec). Sprint drużynowy juniorów: 12. (Mrozek, Malec, Mazepa). Sprint juniorów: 13. Mrozek. 3000 m juniorów: 18. Malec.