Kolejarz Opole zatrudnił 27-letniego Ulricha Ostergaarda

Tadeusz Wyspiański
Ulrich Ostergaard
Duńczyk nie startował jeszcze w polskiej lidze, a w tym roku podpisał kontrakt z KM-em Ostrów, z którego został wypożyczony do Opola.

W 2008 roku startował w angielskiej Premier League w zespole Reading. Osiągał tam bardzo dobre wyniki. W finale indywidualnych mistrzostw Europy w Len-dawie zajął 12. miejsce.

W weekend startowało dwóch obcokrajowców Kolejarza. W półfinale indywidualnych mistrzostw Europy rozegranym w Austrii Max Dilger zajął 8. miejsce, a Fritz Wallner był 11.

Wygrał Rosjanin Denis Gizatullin. Wracający na tory po kontuzji Dilger wywalczył 7 pkt (0, 3, u, 1, 3), natomiast Wallner - 6 (1, 2, 1, 1, 1).

Udział w pierwszym turnieju Młodzieżowej Ligi Południowej ma za sobą z kolei Marek Czerwiński. Nasz żużlowiec rozpoczął od dwóch zwycięstw, ale w kolejnych dwóch biegach "przywiózł" punkt. Ostatecznie wywalczył 9. miejsce, a wygrał z kompletem 15 punktów Dawid Lampart (Marma Rzeszów).

Rywali poznali młodzi zawodnicy Kolejarza, którzy startować będą w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Opolanie w grupie zmierzą się z medalistami poprzednich mistrzostw juniorami RKM-u Rybnika, Włókniarza Częstochowa i Unii Leszno. Opolanie zmagania zainaugurują 27. maja w Rybniku. W Opolu pojadą 13. sierpnia.