Kolejna porażka koszykarzy Pogoni

Zawodnicy Pogoni mają o czym myśleć.
Zawodnicy Pogoni mają o czym myśleć. Sławomir Jakubowski
Występujący w 1 lidze zawodnicy z Prudnika mają poważny kryzys. W środę przegrali z niżej notowaną Notecią Inowrocław. To ich trzecia porażka z rzędu. Licząc osiem ostatnich spotkań, zanotowali w nich sześć porażek.

Dobrze, że podopieczni trenera Tomasza Michalaka świetnie spisywali się w pierwszej rundzie i wygrali też dwa pierwsze spotkania w rundzie rewanżowej. Gdyby nie to, mieliby spore kłopoty w lidze. Dorobek punktowy jaki mają w praktyce zapewnia im miejsce w czołowej ósemce i grę w play offach. Jeśli jednak nie wygrzebią się z dołka, to końcówka sezonu nie będzie miła dla nich i ich kibiców. Obecnie prezentują bowiem słabą dyspozycję.

Mecz z Notecią zaczął się od prowadzenia gości 12:4 (6. min). Prudniczanie szynko jednak odrobili straty i w 8. min wyszli na prowadzenie 15:14. Świetne mieli także pierwsze minuty drugiej kwarty. W 15. min prowadzili 33:23 i wydawało się, ze spokojem wygrają. Dziesięć kolejnych punktów zdobyli jednak zawodnicy z Kujaw. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. W czwartej ekipa z Inowrocławia odskoczyła. W 35. min prowadziła już 68:56. Pogoń rzuciła się do odrabiania strat i na dwie minuty przed końcem gry po rzucie Tomasza Prostaka traciła tylko dwa punkty (66:68). Końcówka należała jednak do graczy z Inowrocławia.

Pogoń Prudnik - Noteć Inowrocław 69:75 (20:19, 15:16, 19:21, 15:19)

Pogoń: Mordzak 10 (1x3), Mroczek-Truskowski 14 (3x3), Krawiec 2, Nowakowski 15, Nowerski 7 - Bartkowiak 5, Morawiec, Kujon, Prostak 16 (2x3), Bogdanowicz. Trener Tomasz Michalak.
Noteć: Maciejewski 11 (1x3), Adamczewski 21 (2x3), Grod 18 (2x3), Sroczyński 6, Lisewski 11 - Wierzbicki, Szczepanik 8 (2x3), Kucharski, Bielecki. Trener Milos Sporar.
Sędziowali: Marek Januszonek (Gorzów), Arkadiusz Wojna (Kraków), Michał Pogon (Bochnia). Widzów 350.

W tabeli 1 ligi Pogoń po 25 kolejkach (do końca fazy zasadniczej zostało pięć) zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 39 punktów. Tyle samo ma siódma Polonia Leszno. Ósmy Basket Poznań ma ich 35, ale rozegrał o jeden mecz mniej. Za Basketem z dorobkiem także 35 punktów są: Noteć Inowrocław, Kotwica Kołobrzeg i SKK Siedlce. Z ekipą z Siedlec Pogoń zagra na wyjeździe następny mecz. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę. Na wyższe miejsce niż 6. Pogoń w praktyce nie ma żadnych szans. Traci bowiem do zajmującego te lokatę GKS-u Tychy dwa punkty i ma od niego gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Żeby go wyprzedzić musiałaby w pięciu ostatnich kolejkach odnieść od niego o trzy zwycięstwa więcej.