Konferencja Pulsu Uczelni. Cenna wiedza nie tylko dla opolskich "medyków"

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Prof. Donata Kurpas, redaktor naczelny "Pulsu Uczelni” w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, i komitet organizacyjny majowej konferencji podczas jednego ze spotkań.
Prof. Donata Kurpas, redaktor naczelny "Pulsu Uczelni” w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, i komitet organizacyjny majowej konferencji podczas jednego ze spotkań. Sławomir Mielnik
O pisaniu i publikowaniu prac naukowych będą mówić eksperci. "Puls Uczelni" drugi raz organizuje międzynarodową konferencję.

Przed rokiem zorganizowaliśmy konferencję przede wszystkim dla piszących prace naukowe - mówi prof. Donata Kurpas, wykładowca Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu i redaktor naczelna kwartalnika naukowego "Puls Uczelni". - Ponieważ jednak spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem wydawców i osób zajmujących się zarządzaniem czasopismami naukowymi i informacją naukową, powstał pomysł rozszerzenia tematyki konferencji o cześć warsztatową.

Pierwszego dnia tegorocznej konferencji, która odbędzie się 7-8 maja, zaplanowano wykłady, natomiast drugiego równolegle trwające warsztaty dla różnych grup uczestników: wydawców czasopism naukowych, studentów piszących prace dyplomowe i naukowców przygotowujących publikacje, doktorantów i habilitantów opracowujących dorobek naukowy do oceny oraz debatę w ramach panelu bibliotecznego na temat zarządzania informacją.

- Zaprosiliśmy wykładowców z Europy, USA i Kanady, m.in. prof. Christosa Lionisa z Grecji, prof. Dana Orena z Yale University w USA, prof. Joshuę Lawsona z Kanady, czy prof. Olge Fedorciva z Ukrainy - wylicza prof. Donata Kurpas. - A podczas warsztatów uczestnicy przy wsparciu ekspertów zapoznają się szczegółowo z procesem przygotowania tekstów do publikacji i gromadzenia dorobku naukowego.
Udział w konferencji jest odpłatny (350 zł), ale jak podkreślają organizatorzy kilkukrotnie tańszy niż podobne oferty rynkowe, a dla osób, które uiszczą opłatę do końca marca wynosi ona 250 zł. Liczba miejsc w ramach warsztatów jest ograniczona, a ponad połowa już zapełniona.

Organizatorzy zapraszają na konferencję pracowników i studentów szkół wyższych nie tylko o profilu medycznym, naukowców, wydawców, bibliotekarzy i inne osoby zainteresowane publikowaniem naukowym, wydawaniem czasopism naukowych oraz zarządzających informacją w środowisku nauki.

Rektor dr Tomasz Halski podkreśla, że ambicją uczelni jest popularyzacja nauki w środowisku lokalnym jako niezbędnego elementu nowoczesnego rozwoju regionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska