Oliwer Kubus
Marcin Łakis zdobył najwięcej punktów dla prudnickiej drużyny.
Marcin Łakis zdobył najwięcej punktów dla prudnickiej drużyny. Oliwer Kubus
Nasz zespół po raz drugi pokonał GKS Tychy.

Po zwycięstwie 79:61 w minioną sobotę u siebie, w środowym drugim meczu prudniczanie znów wygrali. Pokonali na wyjeździe GKS 87:74. Tym samym w rywalizacji do dwóch zwyciestw jest 2-0 dla Pogoni i to ona uzyskała awans do półfinału. Zmierzy się w nim z głównym faworytem rozgrywek -WKK Wrocław. Pierwszy mecz odbędzie się 6. kwietnia w stolicy Dolnego Śląska.

W środowym meczu Pogoń pokazała prawdziwie sportowy charakter. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, ale ze wskazaniem na gospodarzy. Po 20 min gry mieli oni najwyższą przewagę. Prowadzili 47:38.

Trzecia kwarta, to w tym sezonie domena prudniczan. Zaczęli oni odrabiać straty i w 29. min wyszli na prowadzenie 63:62. Taki był też wynik po trzeciej odsłonie. Na początku tej ostatniej nasi koszykarze “stanęli". Kilka błędów w ataku sprawiło, że przez prawie cztery minuty nie trafili do kosza rywali ani razu. Zespół z Tychów objął w 34. min prowadzenie różnicą czterech punktów (67:63).

Prudniczanie się na szczęście przebudzili i dali koncert gry. Bardzo dobre zmiany dali młodzi zawodnicy: Tomasz Madziar i Kacper Stalicki, a że znakomicie dysponowani byli ich starsi koledzy, zwłaszcza Marcin Łakis i Jarosław Pawłowski, to Pogoń zaczęła “odjeżdżać" rywalom. Ci byli zupełnie bezradni. W ciągu pięciu ostatnich minut gospodarze zdobyli tylko dwa punkty podczas gdy Pogoń aż 19 i w świetnym stylu zapewniła sobie wygraną.

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 74:87 (29:26, 18:12, 15:25, 12:24)
Pogoń: Lipiński 6, Kucia 15 (2x3), M. Łakis 22 (5x3), Lepczyński 6, Pawłowski 15 (1x3) - Żelasko 2, Jankowski, T. Łakis, Madziar 10 (1x3), Bolibrzuch 3 (1x3), Stalicki 8 (1x3). Trener Tomasz Michalak.

Ćwierćfinały play off II ligi (do dwóch zwycięstw)
GKS Tychy - Pogoń Prudnik 74:87 (stan rywalizacji 0-2, Pogoń awansowała do półfinału)
Alba Chorzów - AZS Katowice 98:101 (stan 0-2, awans AZS)
Mickiewicz Katowice - WKK Wrocław 72:84 (stan 0-2, awans WKK)
Sudety Jelenia Góra - GTK Gliwice 72:74 (stan 1-1, decydujący mecz - 3.04 w Gliwicach).
Pary półfinałowe: WKK - Pogoń, AZS - Sudety/GTK.