Lekkoatleci AZS-u Politechniki Opolskiej zdobyli medale halowych mistrzostw Polski

Medaliści halowych mistrzostw Polski
Medaliści halowych mistrzostw Polski materiały klubowe AZS-u Politechniki Opolskiej
Trzej reprezentanci AZS-u Politechniki Opolskiej stawali na podium podczas halowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Toruniu.

Najwięcej krążków z tych zawodów przywiózł biegacz średniodystansowy Filip Rak. Świetnie spisał się on choćby w wyścigu na 3000 metrów. Ustanowił w nim nowy rekord życiowy (7:59.65 s), co zapewniło mu srebro. Zawodnika klubu z Opola wyprzedził jedynie Michał Rozmys z AZS-u UMCS-u Lublin, który nie miał sobie równych, zwyciężając z wynikiem 7:54:93 s.

Dla Raka, podopiecznego trenera Jacka Dziuby, nie był to jednak jedyny medal zdobyty w tej konkurencji. Przyznawane były one bowiem również za rezultaty osiągane w kategorii U-23. W niej już reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej był zdecydowanie najlepszy i tym samym zawiesił na swojej szyi złoty krążek.

Ale na tym wcale Rak nie zakończył popisów, jeśli chodzi o występy w Toruniu. W swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 1500 metrów, zakończył zmagania w klasyfikacji ogólnej na 3. miejscu, uzyskując rezultat 3:48.93 s. Złoto ponownie przypadło wspomnianemu już Michałowi Rozmysowi, a po srebro sięgnął Filip Ostrowski z RKS-u Łódź (3:48:12 s). Łodzianin był też najlepszy w kategorii U-23, wobec czego automatycznie tym razem w niej przypadł Rakowi srebrny krążek.

Powody do zadowolenia po swoim starcie mógł mieć także siedmioboista AZS-u Politechniki Opolskiej Jacek Chochorowski. Z wynikiem 5451 punktów wywalczył on brązowy medal. Co prawda był to wynik nieznacznie gorszy niż rok temu, kiedy to zajął 2. pozycję, jednak każde miejsce na podium należy zdecydowanie uznać za sukces.

W siedmioboju dobrze spisał się też inny reprezentant opolskiego AZS-u, powracający po kontuzji Paweł Basałygo. Zakończył on rywalizację z dorobkiem 5045 punktów, co pozwoliło mu uplasować się na 4. lokacie.

Trenerem zarówno Chochorowskiego, jak i Basałygi jest Krzysztof Plaskota. W Toruniu medal zdobył jeszcze jeden z jego podopiecznych - Maciej Babula. Wywalczył on (z czasem 8,19 s) brąz w kategorii U23 w biegu na 60 metrów przez płotki (w klasyfikacji ogólnej był piąty).

Ponadto Opolszczyznę w halowych mistrzostwach Polski reprezentowali jeszcze: Paulina Wal (AZS Politechnika Opolska, skok wzwyż, 7. miejsce - 1.74m), Katarzyna Kokot (AZS Politechnika Opolska, skok wzwyż, 9. miejsce - 1.70 m), Jakub Korejba (Chemik Kędzierzyn-Koźle, pchnięcie kulą, 6. miejsce - 17.81 m) oraz Piotr Mehlich (Komar Strzelce Opolskie, bieg na 60 m przez płotki, 13. miejsce - 8.83 s).