Lekkoatletyka. Filip Rak, przedstawiciel klubu AZS Politechnika Opolska, multimedalistą Halowych Mistrzostw Polski

Filip Rak wybornie spisał się w biegach na dwóch różnych dystansach.
Filip Rak wybornie spisał się w biegach na dwóch różnych dystansach. materiały AZS-u Politechniki Opolskiej
Filip Rak, reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej, został halowym mistrzem Polski w biegach na 1500 i 3000 m.

Łącznie Rak zdobył podczas Halowych Mistrzostw Polski, które były rozgrywane w Toruniu, aż cztery złote medale. Podczas nich toczyła się bowiem jednocześnie rywalizacja w kategorii do lat 23. A że zawodnik opolskiego klubu nie miał sobie równych wśród seniorów, to automatycznie zarazem także sięgał po tytuły w U23.

W biegu na 1500 m Rak triumfował z czasem 3:49.54. Za jego plecami na podium finiszowali Maciej Wyderka (AZS AWF Katowice, 3:50.27) oraz Andrzej Kowalczyk (Kraków Athletics Team, 3:51.03).

Jeżeli chodzi o start na 3000 m, tam Rakowi zwycięstwo zapewnił wynik 7:56.51. Ten rezultat nie tylko zagwarantował mu złoto, ale był zarazem również jego rekordem życiowym. W tej konkurencji czołową „trójkę” uzupełnili jeszcze Michał Groberski (Barnim Goleniów, 7:58.82) i Kamil Herzyk (SLiS Just Team Bielsko-Biała, 8:00.51).

Dwoje innych przedstawicieli AZS-u Politechniki Opolskiej wywalczyło w Toruniu brązowe medale, tyle że jedynie w kategorii U23. Te krążki zdobyli Katarzyna Kokot (skok wzwyż) i Maciej Babula (bieg na 60 metrów przez płotki). Kokot z wynikiem 1.71 m zajęła zarazem 6. miejsce w konkursie seniorskim, a Babula na tym samym froncie finiszował na 8. lokacie.

Aż trzech reprezentantów klubu z Opola startowało w siedmioboju. Bardzo bliski stanięcia na podium był Jacek Chochorowski, który główne zmagania zakończył na 4. pozycji. Ponadto 8. miejsce zajął Kasjan Miśków (i przy okazji 5. w U23), a 9. Paweł Basałygo.

AZS Politechnikę Opolską w Halowych Mistrzostwach Polski reprezentowali jeszcze Jakub Buchwald (pchnięcie kulą, 8. miejsce w open, 4. w U23), Agnieszka Krok (9. miejsce w pięcioboju), Emilia Mandela (16. miejsce w biegu na 60 m ppł) i Tymoteusz Musiał (18. miejsce w biegu na 60 m).